Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tenis

Podhráský a Brázdová mířili při kontrolním závodě střelců nejpřesněji

Favorité potvrdili svoje ambice. Martin Podhráský v rychlopalné pistoli a Lucie Brázdová s malorážkou ovládli v Plzni své disciplíny během prvního kontrolního závodu střelecké reprezentace po koronapauze.

Sportovní malorážka vleže - ilustrační foto
zdroj: ČTK

Při neúčasti Martina Strnada byl ve finále největším favoritem Českého poháru ve střelbě rychlopalnou pistolí vítěz kvalifikace Martin Podhráský. Sedmý muž z olympijských her v Londýně vedl od začátku a druhého Tomáše Těhana porazil o tři zásahy.

"Pro nás to byl první závod po dlouhé době. Povedl se, takže nic než spokojenost být nemůže," konstatoval po závodě vítěz.

Lucii Brázdové před finále střelby z malorážky na 3x40 ran odpadla velká konkurentka Aneta Brabcová a čtyřiadvacetiletá reprezentantka zbylé soupeřky deklasovala. V klidu si došla pro suverénní vítězství o sedm bodů před Nikolou Foistovou.

Je nám líto, video expirovalo.
Střelci měli kontrolní závody

Brázdová přiznala, že má radši pomalejší střelbu. "Já vždycky střílím pomaleji. Pak už mi to i dělá problémy, když nás je tam míň, že všichni vystřelí přede mnou, tak abych to udržela v tom svém tempu. Myslím, že takový klidný příchod do finále asi rozhodl. Žádný stres…," vysvětlila, kudy vedla cesta k triumfu.

Hlavní zprávy