Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Buly - souhrn

Nýdrle se zařadil mezi přední skeetaře. K titulu mistra světa přidal i vyrovnání světového rekordu

Tomáš Nýdrle se stal v Lonatu mistrem světa ve skeetu. Třicetiletý brokový střelec přidal ke zlatu navíc bezchybný výkon ve finále, čímž vyrovnal světový rekord. Ve skeetu dosud čeští střelci triumfovali na MS maximálně v družstvech, naposledy v roce 2002.

Je nám líto, video expirovalo.
Nýdrle vystřílel titul MS i světový rekord

Střelec Dukly Hradec Králové udělal jediné dvě chyby v pátek, kdy byly na programu tři kvalifikační položky, od té doby už neminul. V dnešních zbývajících dvou položkách se probil do rozstřelu čtyř brokařů o tři finálová místa a byl v něm nejlepší, stejně jako potom v samotné bitvě o medaile. V ní trefil všech 60 asfaltových terčů a zvítězil o tři zásahy před Italem Tammarem Cassandrem. Třetí skončil Brit Jeremy Harry Bird.

Donedávna bylo nejlepším Nýdrleho individuálním výsledkem čtvrté místo z mistrovství Evropy právě z Lonata v roce 2016, na MS byl šestý v Limě 2013 a ve Světovém poháru ještě nikdy nebyl ve finále.

V minulém týdnu ale vybojoval stříbrnou medaili na Evropských hrách v Minsku, kde mu o jedinou příčku uniklo účastnické místo na olympijských hrách. V Lonatu se o olympiádu nestřílelo, brokaři budou mít na stejném místě šanci zabojovat o Tokio až na zářijovém mistrovství Evropy.

V druhém kvalifikačním dnu nechyboval v Lonatu ani Jakub Tomeček, ale od postupu alespoň do rozstřelu ho dělily dva zásahy a obsadil 15. místo. Nýdrleho jediný přemožitel z Minsku Švéd Stefan Nilsson skončil jedenáctý, ale radoval se z vítězství v soutěži družstev.

Mistrovství světa ve sportovní střelbě z brokových zbraní v Lonatu (Itálie) – skeet:

Muži: 1. Nýdrle (ČR) 60 - vyrovnaný světový rekord, 2. Cassandro (It.) 57, 3. Bird (Brit.), ...v kvalifikaci 15. Tomeček, 69. Zámečník (oba ČR).

Družstva: 1. Švédsko 365, 2. Kypr 364, 3. Itálie 361, ...8. ČR 359.

Juniorky: 1. Batyršinová (Rus.), ...v kvalifikaci 9. Brožková, 16. Zaoralová, 25. Mrňová (všechny ČR).

Družstva: 1. Čína 343, ...4. ČR 323.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články