Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Lokomotiv Novosibirsk - ČEZ Karlovarsko

Nepejchal si vystřílel v rekordu juniorský titul mistra Evropy

Třetí titul juniorského mistra Evropy ve sportovní střelbě získal Filip Nepejchal. Po dvou titulech ve střelbě z libovolné malorážky na 3x40 ran, se mu to poprvé podařilo se vzduchovou puškou, když ve finále ještě přidal evropský juniorský rekord.

Filip Nepejchal
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Na šampionátu v Osijeku devatenáctiletý talent a účastník olympijských her v Riu de Janeiro vyhrál už kvalifikaci. V osmičlenném vyřazovacím finále pak od počátku vedl a zvítězil s nástřelem 252,0 bodu. Tři desetiny jej dělily od světového juniorského maxima. V týmu s Jiřím Přívratským a Radkem Tichým skončili Češi třetí v soutěži družstev za Maďary a Rusy a kvalifikovali se do středečních bojů o medaile.

Nepejchal má z evropského juniorského šampionátu malorážkové tituly z let 2016 a 2017, už v roce 2015 v Mariboru byl v této disciplíně třetí a předloni se stal také juniorským vicemistrem světa. Vloni na evropském šampionátu v Györu vystřílel mezi juniory stříbro ze vzduchové pušky, v níž už také v roce 2016 v šestnácti letech ovládl seniorskou soutěž Světového poháru v Baku.

Je nám líto, video expirovalo.
Nepejchal vystřílel další titul na ME juniorů

ME ve sportovní střelbě ze vzduchových zbraní:

Běžící terč:

Muži - finále: Prjanišnikov - Blinov (oba Rus.) 6:0, o 3. místo: Kizyma (Ukr.) - Stěpanov (Rus.) 6:4, ...v kvalifikaci 8. Jonáš (ČR). Družstva: 1. Rusko.

Ženy - finále: Ejdenzonová (Rus.) - Avramenková (Ukr.) 7:5, o 3. místo: Stěpanovová - Izmalkovová (obě Rus.). Družstva: 1. Rusko.

Vzduchová puška:

Junioři: 1. Nepejchal 252,0 - evropský juniorský rekord, ...v kvalifikaci 20. Přívratský, 26. Tichý (všichni ČR). Družstva: 1. Maďarsko 1871,5, ...3. Česko 1865,5.

Juniorky: 1. Grundsöeová (Dán.) 248,0, ...v kvalifikaci 39. Karasová, 43. Brabcová, 53. Michálková (všechny ČR). Družstva: 1. Ukrajina 1876,4, ...15. Česko 1848,7.

Vzduchová pistole:

Junioři mix: 1. Čučmarjovová, Solovej (Ukr.), ...v kvalifikaci 19. Středová, Schejbal (ČR)

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy