Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Nepejchal se stal juniorským vicemistrem světa ve střelbě z malorážky

Suhl (Německo) - Filip Nepejchal byl necelé dva body od titulu juniorského mistra světa ve střelbě z libovolné malorážky na 3 x 40 ran, nakonec skončil po rozstřelu druhý a bere stříbro. Sedmnáctiletý český reprezentant měl po 45 finálových ranách stejný bodový zisk jako Liou Jü-kchun z Číny, když si Nepejchal vynutil poslední ránou za 10,5 bodu dodatečný rozstřel. V něm však nastřelil jen 8,7 bodu, naopak čínský soupeř rozhodl o zlatu střelou za 10,3.

Filip Nepejchal
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Účastník loňských olympijských her v Riu de Janeiro Nepejchal navázal světovým stříbrem v třípolohové střelbě na loňský juniorský titul mistra Evropy z Tallinnu, ještě o rok dříve byl na MEJ v Mariboru ve stejné disciplíně druhý. V Suhlu ještě obsadil 15. místa ve střelbě z libovolné malorážky vleže i ze vzduchové pušky, ve které vloni triumfoval v Baku na Světovém poháru dospělých.

Jeho přemožitel Liou Jü-kchun slavil těsný triumf poté, co v pondělí skončil ve vzduchové pušce druhý o pouhou desetinu bodu za Chorvatem Miranem Maričičem. Díky Nepejchalovi, kterému bude na začátku července 18 let, získala česká výprava na šampionátu v Německu druhou medaili. Tu první vybojovala Kateřina Kolaříková, vítězka neolympijské disciplíny sportovní malorážka vleže.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy