Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rakousko - Finsko

Na trénink jim nezbýval čas, přesto znovu dominovali. Teď už se ale těšíme na pauzu, libují si Kostelecký s Liptákem

Výsledky Prezidentského poháru ukázaly, že ve střeleckém světě se od olympijských her mnoho nezměnilo. Snad jen to, že tentokrát byl lepší David Kostelecký, který ve finále soutěže porazil Jiřího Liptáka. Čeští střelci si pozice proměnili a potvrdili svou fazonu. Jak budou Kostelecký a Lipták vzpomínat na letošní sezonu?

Sportovní střelci David Kostelecký (vlevo) a Jiří Lipták
zdroj: Reuters autor: Mandi Wright

"Po olympiádě jsme v pohodě a nemáme noční můry jako ostatní střelci. (úsměv) Jeli jsme tam z nevelkého tréninku a povedlo se nám to," líčí Kostelecký své dojmy z kyperské Larnaky, kde v minulosti dokázal vyhrát jeden ze závodů Světového poháru.

Když mluví o nočních můrách soupeřů, připomene příběh Matthewa Cowarda-Holleyho: třetího z Tokia a nyní i z Prezidentského poháru, v obou případech za českým duem. "Je mu 25 let a je to největší talent světové střelby. Má na střelce nízký věk a už dokázal vyhrát ME nebo MS i Světové poháry. Víme o něm už tři čtyři roky," říká Kostelecký, který se stal nejlepším armádním sportovcem roku 2021. 

Ve finále však mladý Brit na Kosteleckého s Liptákem nestačil, ti si však vyměnili pozice a nyní to byl Lipták, kdo gratuloval Kosteleckému. "Zlato jsem mu samozřejmě přál, ale zadarmo jsem mu to nedal. Byl v ten moment lepší než já. Ale užívali jsme si to oba, byl to strašně pěkný závod," říká Lipták.

České úspěchy pokračují, přestože času na přípravu a střelecký dril v poolympijském období tolik nezbývalo. "Po olympiádě už času na trénink tolik nebylo. Osekalo se to na jeden trénink a závody pomalu nebyly. Měli jsme spoustu jiných akcí, charitativní akce, setkávání s dětmi na školách, podepisování kartiček," vypočítává olympijský vítěz.

A jaká je před českými olympioniky bezprostřední budoucnost? "Příští sezonu absolvuji určitě, o Paříži bych ještě raději nemluvil," říká Kostelecký. Nyní se ale již oba střelci těší na pauzu, kterou chtějí věnovat odpočinku a rodině. "Čeká nás tříměsíční přestávka," libuje si Lipták.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články