Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tisková konference k MS 2024

Liptákovi v Baku neulétl ve finále ani jeden terč a potřetí vyhrál závod SP

Olympijský vítěz ve střelbě na trap Jiří Lipták má skvělou formu. To potvrdil v Baku, kde potřetí v kariéře vyhrál závod Světového poháru. Ve finále český reprezentant neminul ani jeden z pětatřiceti terčů. 

Je nám líto, video expirovalo.
Lipták triumfoval v Baku

Lipták postoupil do osmičlenného semifinále ze šestého místa. Po základní části se dělil o třetí příčku a uspěl v rozstřelu osmi soupeřů o šest postupových míst. Ve svém čtyřčlenném semifinále byl Lipták druhý, poté co minul jednu z 25 střel, a ve finále už byl bezchybný. Druhý skončil Kuvajťan Talál Rašídí, třetí Ital Daniele Resca.

Ve Světovém poháru Lipták startoval letos podruhé, v dubnu v Lonatu byl po neúspěšném rozstřelu o finále desátý. Posledním triumfem navázal na výhry v Pekingu 2014 a San Marinu 2016.

Olympijský vítěz z roku 2008 a loňský stříbrný medailista David Kostelecký se o lepší výsledek připravil v druhém dnu kvalifikace. Po tom prvním byl samostatně v čele pořadí, poté co mu z 75 asfaltových holubů ulétl jediný. Ale ve zbylých dvou položkách po 25 terčích udělal vždy tři chyby a propadl se do třetí desítky na 27. místo se ztrátou dvou zásahů na rozstřel. V konkurenci 110 střelců jej z pětice českých reprezentantů předčil o ránu ještě Pavel Vaněk (16.). Vladimír Štěpán na 23. místě zaznamenal stejný výsledek jako olympijský šampion z Pekingu a Fabio Beccari si připsal o chybu víc (36.).

V soutěži žen obsadila Zina Hrdličková 26. pozici. V následujících dvou dnech ještě budou v Baku střelci na trap závodit v družstvech a smíšených dvojicích.

SP ve sportovní střelbě v Baku:

Trap:

Muži: 1. Lipták (ČR) 35, 2. Rašídí (Kuv.) 33, 3. Resca (It.), ...v kvalifikaci 16. Vaněk, 23. Štěpán, 27. Kostelecký, 36. Beccari (všichni ČR).

Ženy: 1. Antikainenová (Fin.) 31, 2. Gálvezová (Šp.) 29, 3. Scanlanová (Austr.), ...v kvalifikaci 26. Hrdličková (ČR).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články