Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Liptákovi těsně uteklo na MS finále, ale s týmem slaví bronz

Jiří Lipták, Pavel Vaněk a David Kostelecký získali na mistrovství světa v Baku bronz v družstvech. V trapu jednotlivců úřadující olympijský vítěz Lipták ze sedmého místa těsně neprošel do finále. Mistrem světa se poprvé stal olympijský šampion z Londýna 2012 Giovanni Cernogoraz z Chorvatska, za ním skončili bývalí zlatí medailisté Marián Kovačócy ze Slovenska a Kuvajťan Chálid Mudháf.

Je nám líto, video expirovalo.
Čeští střelci na trap dosáhli na světový bronz

Jednačtyřicetiletý Lipták nenavázal na středeční úvodní část kvalifikace, v níž byl bezchybný a dělil se s plným počtem 75 terčů o vedení. Ve čtvrtek minul v každé ze dvou položek o 25 pokusech jednou a se ziskem 123 bodů musel do rozstřelu se šesti soupeři o čtyři postupová místa. V rozstřelu za sebou nechal jen dva střelce a obsadil první nepostupovou sedmou pozici.

O jednu ránu unikla účast v rozstřelu Vaňkovi, kterému "ulétl" poslední, 125. terč v kvalifikaci a obsadil s třemi chybami celkové osmnácté místo. Přišel tak o možnost bojovat o druhé české místo pro olympijské hry do Paříže.

První "kvótaplac" získal Lipták loni triumfem na mistrovství Evropy a o další už usilovat nemohl. Zlatý a stříbrný olympijský medailista z OH Kostelecký obsadil s nástřelem 120 bodů 35. pozici.

Součet 365 stačil českému triu k zisku bronzové medaile díky pomocným kritériím před Tureckem, jež mělo stejně bodů. Zvítězily USA před Itálií.

Čeští střelci mají na šampionátu aktuálně bilanci 1-2-2, přitom na posledním "velkém" MS všech disciplín v Čchang-wonu v roce 2018 zůstala tehdejší výprava bez medaile.

V trapu žen měly Češky k bojům o medaile daleko. Nejlepší Zina Hrdličková obsadila 48. pozici a družstvo bylo třinácté. Šampionkou se stala Lin I Čchun z Tchaj-wanu, která po 21 letech přidala druhé zlato k titulu v dvojitém trapu.

V neolympijské disciplíně velkorážní pistole skončil Tomáš Těhan šestý.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články