Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Masters

Kučerová s Nýdrlem zaostali za mistry světa o jediný zásah a berou na ME stříbro

Skeetaři Martina Kučerová a Tomáš Nýdrle se stali vicemistry Evropy v olympijské disciplíně mix. Ve finále šampionátu brokařů v Osijeku byli o jediný zásah lepší britští střelci Amber Jo Rutterová a Ben Llewellin. Česká dvojice podlehla úřadujícím mistrům světa 41:42.

Je nám líto, video expirovalo.
Kučerová s Nýdrlem skončili na ME druzí

Kučerová s Nýdrlem se po kvalifikaci dělili o druhé místo s trojicí soupeřů a v následném dlouhém rozstřelu si zajistili účast ve finále.

Britové kvalifikační kolo vyhráli s náskokem jednoho terče, Češi o postupu do boje o zlato rozhodli v šestnácté sérii "shoot-off", v níž vypadli Italové a Ukrajinci, na které zbyl souboj o bronz. V úvodu rozstřelu odpadli Němci.

Finálový souboj Češi začali skvěle a díky čisté položce vedli o tři zásahy (8:5). Zatímco individuální mistr světa z roku 2019 Nýdrle zůstal jako jediný z finálové čtveřice v celém duelu stoprocentní, Kučerová pak v každé další položce minimálně jednou chybovala a Britové v závěru skóre otočili. Na loňském MS právě v Osijeku při triumfu Rutterové s Llewellinem skončili Nýdrle s Kučerovou, jež tehdy ještě soutěžila pod jménem Skalická, sedmí.

Sedmatřicetiletý Nýdrle si v mixu vylepšil náladu z individuální soutěže, v níž obsadil v pondělí až 34. místo. V závodě byl z českého kvarteta nečekaně nejlepší Daniel Korčák, který ale startoval mimo soutěž bez možnosti postoupit do finále a zabojovat o olympijské účastnické místo. V kvalifikaci přitom skončil čtvrtý.

Barbora Šumová s Jakubem Tomečkem, který zatím jako jediný český skeetař vybojoval pro Česko olympijskou účast, obsadili mezi 25 týmy dvanácté místo se ztrátou čtyř zásahů na zmíněný rozstřel.

Výsledky ME ve sportovní střelbě z brokových zbraní

Skeet – mix:

Finále: Rutterová, Llewellin (Brit.) – Kučerová, Nýdrle (ČR) 42:41,

o 3. místo: Bacosiová, Cassandro (It.) – Malovičková, Milčev (Ukr.) 42:41, ...v kvalifikaci 12. Šumová, Tomeček (ČR).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články