Druhý start ve finále Světového poháru Nepejchalovi nevyšel, skončil čtrnáctý

Druhý start ve finále Světového poháru sportovnímu střelci Filipu Nepejchalovi tolik nevyšel. Vítěz třípolohové střelby z malorážky v Číně obsadil čtrnácté místo ve vzduchové pušce.

Dvacetiletý český talent tentokrát v disciplíně, v níž už dvakrát vyhrál soutěž Světového poháru včetně letošního triumfu v Mnichově, porazil jediného soupeře. S kvalifikačním nástřelem 620,8 bodu jej téměř pět bodů dělilo od postupu do osmičlenného finále.

Soutěž ovládl indický střelec Divjanš Singh Panvar, který teprve před měsícem oslavil sedmnácté narozeniny, o jedinou desetinu bodu před Istvánem Pénim z Maďarska.

Nepejchalovi se tentokrát nedařilo, ve vzduchové pušce skončil čtrnáctý

Finále Světového poháru ve sportovní střelbě v puškových a pistolových zbraních v Pchu-tchienu (Čína):

Muži:

Vzduchová puška: 1. Panvar (Indie) 250,1, 2. Péni (Maď.) 250,0, 3. Jány (SR), ...v kvalifikaci 14. Nepejchal (ČR).

Vzduchová pistole: 1. Pchang Wej (Čína) 243,7, 2. Pak Te-hun (Korea) 241,7, 3. Černousov (Rus.).

Ženy:

Vzduchová puška: 1. Valarivanová (Indie) 250,8, 2. Lin Jing-Š' (Tchaj-wan) 250,7, 3. Comanová (Rum.).

Vzduchová pistole: 1. Bhakerová (Indie) 244,7 - juniorský světový rekord, 2. Arunovičová (Srb.) 241,9, 3. Wang Čchien (Čína).