Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Čeští skeetaři vystříleli na MS bronz

Čeští brokoví střelci na závěr mistrovství světa v Osijeku vybojovali bronz. Skeetaři Radek Prokop, Jakub Tomeček a Tomáš Nýdrle uspěli v týmové soutěži. V duelu o třetí místo české trio porazilo po obratu Kypr. Titul získali Italové po finálovém vítězství nad USA v dodatečném rozstřelu a ziskem sedmé zlaté medaile potvrdili pozici suverénně nejúspěšnější země šampionátu.

Skeetař Tomáš Nýdrle
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Čeští skeetaři nejprve v kvalifikaci zaostali o jedinou trefu za vítěznými Američany, ale v rozstřelu s Italy a Kypřany vypadli jako první, obsadili čtvrté místo a kvalifikovali se do souboje o bronz. V něm byl v první položce úspěšnější soupeř, druhá skončila remízou, ale ve zbylých třech už čeští střelci udělali jen dvě chyby, každou ovládli a celkově zvítězili 7:3.

V souboji o medaili byl stoprocentně úspěšný Prokop, který se předtím na šampionátu v Chorvatsku postaral šestým místem o nejlepší individuální výsledek seniorské výpravy skeetařů.

Ženské družstvo v sestavě Barbora Šumová, Martina Skalická, Anna Šindelářová obsadilo sedmé místo se ztrátou jediného terče na rozstřel o postup do boje o bronz. Soutěž ovládly Američanky.

Češi ještě na MS získali dvě stříbra v trapu díky družstvům mužů a juniorek a bronz zásluhou juniora Martina Včeličky ve skeetu. V hodnocení zemí skončili devátí, Italové získali 14 medailí s bilancí 7-5-2.

Výsledky MS v sportovní střelbě z brokových zbraní

Skeet - družstva:

Muži - finále: Itálie (Cassandro, Sdruccioli, Rossetti) - USA 5:5 (v rozstřelu 12:11), o 3. místo: Česko (Prokop, Tomeček, Nýdrle) - Kypr 7:3.

Ženy - finále: USA (Vizziová, Smithová, Simntonová) - Itálie 6:0, o 3. místo: Čína - Německo 5:5 (11:10), ...v kvalifikaci 7. Česko (Šumová, Skalická, Šindelářová).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články