Czech Tour 2024

Čeští puškaři zvítězili v soutěži družstev

Suverénní výkon předvedli ve finále Světového poháru čeští puškaři. Jiří Přívratský, František Smetana a Petr Nymburský jasně přestříleli Norské družstvo 17:3 a vybojovali tak třetí zlatou medaili pro českou výpravu.

Jiří Přívratský
zdroj: ČT4 autor: Pavel Lebeda

Ve všech čtyřech případech u toho byl Přívratský. V pátek ovládl v disciplíně kombinující střelbu vleže, vkleče a vestoje soutěž jednotlivců, ve čtvrtek triumfoval společně s Lucií Brázdovou ve smíšené soutěži ze vzduchové pušky a s Nymburským a Smetanou skončili druzí ve vzduchovkářské týmové soutěži.

Lepší medailovou bilanci než česká výprava mají v Riu pouze Němci zatím s pěti zlatými.

SP ve sportovní střelbě v Riu de Janeiro:

Muži - družstva:

Libovolná malorážka 3x20 - finále: ČR (Nymburský, Přívratský, Smetana) - Norsko 17:3, 3. USA/Chorvatsko.

Ženy:

Sportovní malorážka 3x20 - finále: Duestadová (Nor.) - Janssenová (Něm.) 16:6, 3. Maddalenaová (USA), ...v kvalifikaci 12. A. Brabcová, 16. Karasová, 19. Brázdová, 20. Thurnwaldová (všechny ČR)

Družstva:

Sportovní malorážka 3x20 - finále: Norsko - USA 16:4, o 3. místo: Švýcarsko - ČR (A. Brabcová, Brázdová, Thurnwaldová) 16:4.

Sportovní pistole - finále: Německo - Thajsko 17:7, 3. Brazílie.