MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Brázdová vyhrála na SP v Čchang-wonu vzduchovou pušku

Lucie Brázdová vyhrála na Světovém poháru v Čchang-wonu soutěž ve vzduchové pušce a slaví první individuální triumf v seriálu. V souboji o zlato šestadvacetiletá Češka porazila Rumunku Roxanu Sidiovou 16:8.

Lucie Brázdová
zdroj: ČTK autor: Pavel Lebeda

Brázdová obsadila v nedělní kvalifikaci čtvrté místo, v finálové osmičce už byla s výkonem 261,3 bodu nejlepší.

Jejím dosavadním maximem v SP bylo desáté místo z Ria de Janeiro, kde spolu s Jiřím Přívratským ovládli mix ve vzduchovce a v třípolohové malorážce přidali stříbro.

Před třemi lety vyhrála Brázdová vzduchovku na Univerziádě v Neapoli. V témž roce skončila bývalá baletka a gymnastka šestá na mistrovství Evropy v Boloni ve sportovní malorážce vleže.

Brázdová vyhrála na SP v Čchang-wonu soutěž ve vzduchovce

Dnešním vítězstvím v SP Brázdová napodobila Kateřinu Emmons, která soutěž ve vzduchové pušce vyhrála čtyřikrát. Jeden triumf si v seriálu připsala Kateřina Beranová.

Zbývající Češi vypadli na korejské střelnici v kvalifikaci. Nejblíže finálové osmičce byl Aleš Entrichel, který na 12. místě zaostal za postupem o 0,6 bodu.