Svět motorů

Češi na Kanadu nevyzráli, na IPH Cupu v Ostravě budou hrát o bronz

Zámořským favoritům srdnatě vzdorovali, ale na postup do finále IPH Cupu v Ostravě to nestačilo. Čeští parahokejisté podlehli Kanaďanům 1:4 a v pátek budou hrát o bronz s IPH týmem, který ve druhém semifinále deklasovali Američané 10:1. Jediný gól národního mužstva vstřelil Michal Geier.

Sestřih utkání Kanada - Česko

V ostravské RT Torax Areně otevřel skóre v 10. minutě kapitán reprezentace ze země javorového listu Tyler McGregor, který zužitkoval přesilovou hru, a ještě před odchodem do kabin zdvojnásobil náskok favoritů pohotovou dorážkou Dominic Cozzolino.

Ve druhé třetině se několika famózními zákroky blýskl brankář Martin Kudela, ale na střelu Corbyna Smithe už odpověď nenašel.

Naděje domácího týmu oživil ve 37. minutě po individuální akci Geier a stejný hráč měl krátce nato na hokejce i další gól během oslabení, ale tváří v tvář strážci kanadské svatyně neuspěl. V pokračující početní výhodě naopak stanovil konečný výsledek Cozzolino.