Vítězný vstup do MS. Čeští parahokejisté přehráli Koreu 3:0

První zápas na mistrovství světa českým parahokejistům vyšel. V Kanadě porazili jihokorejský výběr 3:0 po brankách Sedláčka, Hečka a Geiera. Další utkání čeká na české reprezentanty v pondělí v 19:00 proti USA. Přímý přenos bude vysílat ČT sport Plus.

Český tým vstoupil do úvodního střetnutí světového šampionátu, který poprvé v historii hostí Kanada, aktivně, ale dlouhou dobu se nemohl prosadit v koncovce.

Střelecký půst přerušil až v pětadvacáté minutě Patrik Sedláček, který se za bránou dostal k puku, prosmýkl se dopředu a zasunul za brankovou čáru.

Trvalo jen minutu a bylo to 2:0 pro české parahokejisty. Defenzivě Korejců nevyšla přihrávka, čehož dokázal využít Václav Hečko a zavěsil pod břevno.

Definitivní razítko na vítězství dal pak necelé tři minuty před koncem Geier, jenž nejprve překonal jednoho z obránců a posléze i gólmana Choie.