Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Švýcarsko - Česko

Velkou dubnovou cenu ve strhujícím finiši ovládl hnědák Rate

63. Velkou dubnovou cenu, která byla vyvrcholením prvního dostihového odpoledne ve Velké Chuchli, vyhrál kůň Rate v sedle s Michalem Hroudou. Druhou Zariyannku porazil na cílové čáře rovinového dostihu na 1800 metrů pouze o krk.

Tomáš Lukášek a Ultimate Fight
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Tím, že dostihová sezona začala v letošním roce o tři týdny později, nacházely se v programu chuchelského dostihového odpoledne hned tři jedničkové dostihy s dotací 135 000 Kč. Nabitý den mohli diváci opět sledovat pouze od televizních obrazovek a tribuny na pražském závodišti již tradičně zely prázdnotou.

Memoriál profesora Václava Michala pro tříleté hřebce a valachy ovládl francouzský kůň Mandarin v sedle s Ingrid Janáčkovou. V dostihu na 1400 metrů finišoval před koni Dragon Arrow a Rabbit Red Jazz. "Seděla jsem tam, kde jsem chtěla. Musím říct, že vyhrál s přehledem," hodnotila výkon na memoriálu trenérka i jezdkyně Mandarina v jedné osobě Janáčková.

Je nám líto, video expirovalo.
63. Velká dubnová cena

Nejkratší dostih dne, sprinterský GOMBA Handicap na 1200 metrů, vyhrál stylem start cíl nejstarší kůň v poli, devítiletý Mr. Right s žokejem Janem Vernerem. "Dneska vypálil a jel, letěl jako ďábel. Já jsem tam víceméně k ničemu, on už ví, co má dělat," radoval se v cíli Verner.

Šestým dostihem a posledním, třetím vrcholem celého odpoledne byla 63. Velká dubnová cena. Ve strhujícím finiši čtyř koní si vedl nejlépe Rate s Michalem Hroudou, který o nos porazil Zariyannku v sedle s Radkem Koplíkem.

Dostihový mítink v Praze-Velké Chuchli:

Memoriál Václava Michala, rovinový dostih (1400 m, tříletí koně, dotace 135.000 korun): 1. Mandarin (ž. Janáčková Koplíková, tr. Janáčková Koplíková, stáj Bella horse), 2. Dragon Arrow, 3. Rabbit Red Jazz. Čas: 1:22,51. Výrok: jistě - 2 - 2.

Gomba handicap, rovinový dostih (1200 m, čtyřletí a starší koně, dotace 135.000 korun): 1. Mr. Right (ž. Verner, tr. Holčák, stáj Dr. Charvát), 2. Mormill, 3. Manoamano. Čas: 1:10,25. Výrok: Jistě - 1 1/4 - 1/2.

Velká dubnová cena, rovinový dostih (1800 m, čtyřletí a starší koně, dotace 135.000 korun): 1. Rate (ž. Hrouda, tr. Török, stáj DS Pegas), 2. Zariyannka, 3. Torque Power. Čas: 1:49,28. Výrok: Tuhý boj - kr. hlava - 3/4.

Další dostihy: I. Royal Word (Kožomkulov) - Respekt - Lailaho. II. Orleans Lady (ž. Šafář) - Vero Amore - Rabbit Buratino. III. Rabbir Breath (ž. Línek) - Pray for Paris - Royal Town. VII. Moccafix (Schneiderová) - Galnots - Nelissa. VIII. Apienti (ž. Florian) - Avignon - Viviann.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články