Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Pazdera obhájil na deaflympiádě triumf, Kmochová má třetí stříbro

Snowboardcrossař Tomáš Pazdera obhájil na deaflympijských hrách v italské Santa Caterině triumf z roku 2015. Česká výprava má díky tomu první zlato. Už o tři stříbrné medaile se postarala Tereza Kmochová. Svou i týmovou medailovou sbírku by úspěšná sjezdařka chtěla ještě vylepšit v točivých disciplínách.

Nejblíže měla Kmochová ke zlatu v kombinaci, po povedeném sjezdu na hranici možností nastoupila do slalomu ze druhého místa. Mezi brankami jela ale příliš opatrně a znovu z toho bylo druhé místo.

V Santa Caterině zatím vládne Ruska Jelena Jakovišinová. "Já už vím o ruské soupeřce dlouho a pak se nějak dostala i k deaflympijskému lyžování. Aspoň mám konkurenci a je to tak zábavné," uvedla Kmochová.

Českou vlajku uprostřed na stupních vítězů by česká lyžařka ráda viděla v obřím slalomu a ve slalomu. "Teď to budu všechno směřovat k obřáku a ke slalomu. Tam si nejvíc věřím, tak snad to konečně vyjde."

V točivých disciplínách si věří i další český reprezentant Jiří Hartig, který má na svém kontě prozatím jedno páté a dvě čtvrtá místa. Obří slalom je na programu v úterý.

Neporazitelný Pazdera

Na co zatím Kmochová letos čeká, dokázal Pazdera. Mezi neslyšícími snowboardcrossaři ještě neprohrál a je rovněž úřadujícím mistrem světa. V konkurenci 25 závodníků ovládl kvalifikaci a byl nejlepší i ve vyřazovacích jízdách. "Mám obrovskou radost, s trenérem jsme udělali maximum, abych nebyl nervózní. Oproti minulé deaflympiádě se snowboardcross výrazně rozšířil, závodníků bylo teď dvakrát více a zvýšila se tak konkurence," uvedl Pazdera.

Trenér Marek Jelínek ocenil, jak se jeho svěřenec vyrovnal se zdravotními komplikacemi. "V létě si při tréninku utrhl vazy v koleni. Poté na soustředění na Pitztalu přišel o sluch zcela, musel odjet do Prahy a díky kapačkám mu byly zachráněny zbytky sluchu. Ve Finsku (na soustředění) měl problémy se zády," líčil.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články