Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Suchánek bronz z Ria nezopakuje. Na paralympiádě skončil pátý

Bronz z minulé olympiády už v Tokiu Jiří Suchánek neobhájí. Devětatřicetiletý vozíčkách ztroskotal ve čtvrtfinále turnaje stolních tenistů a v konečném pořadí obsadil páté místo. Paralympijský šampion z Pekingu David Drahonínský zahájil soutěž lukostřelců druhým místem v kvalifikaci.

Jiří Suchánek
zdroj: ČTK/PR/Český paralympijský výbor

Suchánek, jenž jako jediný z českých zástupců postoupil ze základních skupin do play-off, porazil v 1. kole kategorie MS2 Jána Riapoše, současného předsedu slovenského paralympijského výboru, 3:2 na sety. Ve čtvrtfinále ale podlehl Rafalu Czuperovi z Polska 1:3.

Drahonínský zapsal v kvalifikaci kategorie W1 651 bodů, čímž vylepšil paralympijský rekord, vzápětí jeho výkon ale ještě překonal Turek Turkmenoglu se skóre 661. Šárka Musilová a Tereza Brandtlová zahájily soutěž ve stejné kategorii žen sedmým a osmým místem.

Cyklista Ivo Koblasa vybojoval na dráze v časovce na 1000 metrů šestnácté místo a nyní ho čekají starty na silnici. Anna Luxová vypadla v úvodu atletických soutěží v rozběhu sprinterek na 100 metrů, před sebou ale ještě má svoji silnější disciplínu vrh koulí.

Do finále nepostoupil ani plavec Arnošt Petráček na své méně oblíbené motýlkářské padesátce. Do další fáze závodu sportovců s nejtěžším postižením neprošla ani jezdkyně Anastasja Vištalová, která obsadila s koněm Sterngreiferem 13. místo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články