World Athletics Continental Tour Gold 2024

Čeští paralympionici vybojovali v Tokiu osm medailí. Poslední šanci měla Datinská, ale cenný kov jí unikl

Česká výprava zakončila paralympijské hry v Tokiu se ziskem osmi medailí. O další dnes marně bojovala atletka a vlajkonoška Eva Datinská v hodu diskem, v deštivých podmínkách obsadila ve své doplňkové disciplíně deváté místo. Souhrn předposledního dne paralympijských her sledujte na ČT sport od 22:30.

Sprinterka Tereza Jakschová atakovala účast ve finále v běhu na 200 metrů a výkonem 26,81 obsadila desáté místo. Tomáš Pešek skončil ve střelbě z pistole na 25 metrů třiatřicátý. Datinská, majitelka čtyř bronzů z předchozích paralympiád, předvedla nejdelší pokus 21,31 metru.

Češi ziskem osmi cenných kovů překonali o jednu medaili bilanci z Her v Riu de Janeiro 2016. O zlato se v Tokiu postarali boccista Adam Peška a lukostřelec David Drahonínský. Výprava má i tři stříbra a tři bronzy. Nedělní závěrečné soutěže už budou bez české účasti, slavnostní zakončení začne ve 13:00 SELČ.