Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Lyžař Hetmer zopakoval v Pekingu šesté místo z minulé paralympiády

Lyžař Patrik Hetmer skončil na paralympijských hrách šestý v obřím slalomu zrakově postižených. Pavel Bambousek, Petr Drahoš i Tomáš Vaverka dojeli mezi tělesně handicapovanými ve třetí desítce.

Je nám líto, video expirovalo.
Lyžař Hetmer dojel v Pekingu na šestém místě

Devětatřicetiletý Hetmer, který s trasérem Miroslavem Máčalou startuje na třetí paralympiádě, byl po úvodním kole desátý. Výpadky soupeřů ho pak po druhé jízdě posunuly až na šesté místo, do horní poloviny výsledkové listiny. Šestý skončil i před čtyřmi lety v Pchjongčchangu ve sjezdu.

"Má druhá jízda byla určitě o dost lepší než ta první. Trať dobře držela, bylo to posolené, to mi celkem vyhovovalo. S umístěním jsem spokojený, ale s celkovým časem moc ne," řekl Hetmer.

Zvítězil šestnáctiletý Rakušan Johannes Aigner, který po zlatu ve sjezdu, stříbru v kombinaci a bronzu v super-G získal medaili i ve čtvrté disciplíně. Hetmer na něj ztratil bezmála půl minuty, k bronzu mu chybělo 23 sekund.

V početnější kategorii sedících dojel Bambousek na 24. a Drahoš na 27. místě. Vaverka byl mezi stojícími devětadvacátý. Lyžaře v Číně čekají ještě nedělní závody ve slalomu.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články