Čeští parahokejisté dali Slovensku tři góly a ve čtvrtfinále je čeká opět Čína

Po úvodním vítězném duelu s Itálií (5:0) a následné prohře s Čínou (2:5) zakončili Češi skupinu B zápasem proti Slovensku, které má po české výhře 3:0 v Pekingu na kontě už tři porážky. Češi se ve čtvrtfinále utkají ve středu opět s Čínou.

Třetí Itálie bude ve čtvrtfinále hrát proti Koreji, poslední Slováci na turnaji končí. Nejlepší týmy skupiny A USA a Kanada postoupily přímo do semifinále.

Parahokejisté se dostali do vedení už ve druhé minutě, kdy se před brankou prosadil neobsazený Zdeněk Krupička. Ve druhé třetině zvýšil po kombinační akci Pavel Kubeš, převahu českého mužstva pak vyjádřil třetí brankou Michal Geier.

Všichni čeští střelci skórovali na paralympijském turnaji podruhé. Čisté konto udržel Michal Vápenka.