Amstel Gold Race

Lyžař Hetmer obsadil osmé místo v superkombinaci, sledge hokejisté porazili Japonsko

Patrik Hetmer se blýskl na paralympijských hrách v Pchjongčchangu osmou příčkou v superkombinaci v kategorii zrakově postižených. Pětatřicetiletý lyžař úspěšně navázal na šesté místo z úvodního sobotního sjezdu a desátou příčku ze super-G. Čeští sledge hokejisté porazili v posledním utkání ve skupině Japonsko 3:0 a v souboji o pátou až osmou příčku změří síly nejprve s výběrem Švédska. Přímý přenos utkání Česko – Švédsko můžete sledovat na programu ČT sport a na webu ctsport.cz ve středu od 8 hodin.

Lyžař Patrik Hetmer s navigátorem Miroslavem Macalou
zdroj: ČTK/AP autor: Lee Jin-man

Čeští sledge hokejisté po porážkách s domácí Koreou a favorizovanými USA šli do utkání už bez šance na postup do semifinále. Po bezbrankové první třetině je poslal do vedení Pavel Kubeš, jenž ještě v závěrečné 45. minutě při power-play soupeře uzavřel skóre do prázdné branky. Druhý gól vstřelil v 34. minutě kapitán Zdeněk Šafránek.

Češi tak v základní skupině obsadili třetí místo a ve středu je v čtvrtém duelu během čtyř dnů čekají Švédové. Ti skončili ve skupině A poslední bez bodu se skóre 1:22.

Pavel Bambousek dojel mezi sedícími lyžaři na 16. příčce a po diskvalifikaci dvou soupeřů se posunul na 14. místo. Tomáš Vaverka skončil mezi stojícími patnáctý. Pětačtyřicetiletý veterán z Afghánistánu Miroslav Lidinský a zrakově postižená Anna Pešková závod nedokončili.

Čtvrtý soutěžní den padl v Pchjongčchangu divácký rekord z předchozí paralympiády v Soči. Na soutěže v Koreji se zatím prodalo 320 531 vstupenek, před čtyřmi lety jich bylo 316 200. Oproti paralympijským hrám v Turíně v roce 2006 se zájem fanoušků takřka zdvojnásobil (162 974 vstupenek). Paralympiáda vyvrcholí v neděli 18. března.

Podívejte se na záznam závodů ve sjezdovém lyžování:

XII. zimní paralympijské hry v Pchjongčchangu:

Sjezdové lyžování - superkombinace:

Muži: Zrakově postižení: 1. Haraus (SR/trasér Hudík) 2:14,22 (1:25,02+49,20), ...8. Hetmer  (ČR/Máčala) -14,49 (1:31,27+57,44). Stojící: 1. Bugajev (Rus.) 2:10,56 (1:25,62+44,94), ...15. Vaverka -27,21 (1:34,52+1:03,25), Lidinský (oba ČR) nedokončil super-G. Sedící: 1. Kampschreur (Niz.) 2:11,59 (1:25,55+46,04), ...14. Bambousek (ČR) -25,88 (1:35,83+1:01,64).

Ženy: Zrakově postižené: 1. Farkašová (SR/Šubrtová) 2:27,72 (1:29,84+57,88), ...Pešková (ČR/Hubačová) nedokončila super-G.

Sledge hokej:

Skupina B: ČR - Japonsko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) Branky: 28. a 45. Kubeš, 34. Šafránek.