Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Parahokejisty čeká obhajoba bronzu na MS v Calgary. Bude to těžké, tuší trenér Novotný

Čeští parahokejisté odletí v pondělí na světový šampionát do Kanady. Tam se bude hrát turnaj poprvé novým systémem, v němž nebudou rozděleny skupiny na výkonnostně silnější a slabší. Závěrečnou přípravu absolvuje národní tým ve Slaném. Přímé přenosy odvysílá ČT sport a ČT sport Plus.

Je nám líto, video expirovalo.
Čeští parahokejisté zamíří na MS do Kanady

Nově budou skupiny na MS vylosované. Češi narazí na domácí Kanadu, Itálii a Japonsko. "Nebude to nic, co by nás mělo rozhodit. Připravíme se na první zápas s Itálií," řekl kapitán Radek Zelinka.

V týmu kolem něj nebudou chybět tradiční opory a premiéru zažije Lukáš Kapko. Z brány do útoku se vrací Patrik Sedláček. "Zalíbilo se mi to a zjistil jsem, že mi to vlastně chybí, vrátil jsem se tam zpátky," sdělil Sedláček. 

Parahokejisté budou v Calgary obhajovat bronz. "Je to pro nás nová pozice, když se podíváme na roky zpátky. Bude to těžké obhájit. Jedna věc je dostat se nahoru, druhá věc je tam zůstat," uvedl trenér Jakub Novotný.

Tradičními favority budou Spojené státy a Kanada, utkaly ve finále na posledních šesti MS. Zelinka připomněl, že italský a kanadský mančaft jsou pro české mužstvo dobře známé, ale velkou neznámou budou pro většinu reprezentantů japonští hráči.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články