Je nám líto, video expirovalo.

Parahokejisté začali přípravu s Rusy porážkou

Reprezentace v para hokeji si vybrala pro přípravu na ZOH v Pekingu silného soupeře. V Karviné na akci International Para Hockey Cup 2021, kterého se původně měly zúčastnit i týmy USA a Kanady, ale covid rozhodl jinak, se od neděle do soboty pětkrát střetnou s ruským výběrem. A hned první zápas potvrdil sílu soupeře, který vyhrál 4:0.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih zápasu parahokejistů Česko - Rusko

Trenér Jiří Bříza vidí konfrontaci s ruským para hokejem jako jedinou možnost přípravy na Hry. "Pojetí Rusů se bude blížit výkonu Číny, která nás čeká ve skupině. Musíme s takovými soupeři hrát, protože jen tak rostete nahoru," řekl jasně.

Český celek začal dobře, ale brzy se začala projevovat síla ruského celku, který většinu úvodní části hry strávil v obranné třetině českého celku. Ten ale dokázal držet čisté konto.

Ovšem ve druhé třetině už síly ubývaly a para hokejisté ruské sborné svůj tlak i přes výborný výkon českého brankáře Martina Kudely dokázali zvýraznit góly. Do kabin před poslední částí hry odcházeli s jasným náskokem 4:0. A výsledek se přes stálou převahu Rusů nezměnil už ani v poslední části hry.

Kapitán Pavel Kubeš po zápase konstatoval: "Na puku jsme kvůli jejich okamžitému napadání na všechno měli minimum času. A pak jsou taky fyzicky někde jinde."

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články