Dohráno

Madeira hostí ME paraplavců. Koupilová s Kratochvílem už vybojovali první medaile

Na Madeiře odstartoval první z vrcholů paraplavecké sezony, jímž je mistrovství Evropy. Po úvodním dnu soutěží už má česká výprava na svém kontě zásluhou Agáty Koupilové a Davida Kratochvíla dva cenné kovy.

Na Madeiře začalo ME paraplavců

První medaili vylovila na evropském šampionátu pro českou paraplaveckou výpravu Agáta Koupilová. V kategorii S5 finišovala na padesátce volným způsobem na třetím místě v čase 40 sekund a 97 setin.

"Padesátka se mi plavala skvěle, mám velkou radost z času, konečně se mi podařilo pokořit hranici jednačtyřiceti vteřin, a ta medaile mě samozřejmě těší taky," uvedla Koupilová.

Velmi vyrovnaný závod absolvoval nevidomý plavec David Kratochvíl také na padesátce volným způsobem. Velká česká medailová naděje pro paralympijské hry v Paříži dohmátla ve stejnou chvíli jako Litevec Matakas v čase 26 sekund a 89 setin.

Oba plavci tak získali stříbrnou medaili. Zlato vybojoval Nizozemec Dorsman. Kratochvíl ale navíc přidal o den později stříbro v disciplíně sto metrů motýlek.