Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Velká pardubická 2024

Kisý veze z MS bronz i místenku na paralympiádu, Serbus si prošel martýriem

Česká výprava se na mistrovství světa v para atletice dočkala první medaile. Vybojoval ji koulař Aleš Kisý, který na šampionátu v Paříži obsadil třetí místo. Náčiní vrhl do vzdálenosti 8,27 m a vylepšil si maximum na vrcholných akcích.

Je nám líto, video expirovalo.
Kisý vybojoval na MS bronz

"Jde mi házet na velkých závodech. Dokážu se vyhecovat, že to pak letí," uvedl Kisý, který svým bronzovým výkonem zaostal jen 8 centimetrů za svým letitým osobním rekordem.

Kisý vybojoval pro Česko místenku na paralympijské hry v Paříži. Byla by to pro něj už šestá účast na nejprestižnější akci.

"Jsem z toho hrozně šťastný," prohlásil zkušený závodník, který se věnuje para atletice už 20 let. Vrchol příští sezony ale ještě neřeší. "Je pravda, že svět nám brutálně utíká. Jsou tu kluci, kteří mají úplně jiné podmínky než my," dodal realisticky.

Serbus musel závodit dvakrát

Naopak nemalými komplikacemi si na šampionátu prošel další český vrhač František Serbus. Organizátoři mu pro včerejší závod připravili cizí kuželky, a tak musel o den později, už se správným náčiním, celý závod opakovat.

"Na můj výkon to mělo obrovský vliv. Místní kuželky nesplňují moje požadavky," popsal pondělní start Serbus. Musel se koncentrovat na sto procent, protože nevěděl, kde přesně se stala chyba.

Ve skutečnosti správné kuželky zapomněli rozhodčí na tribuně. Verdikt byl vyřčen až pozdě večer, na regeneraci nebylo – zvláště ve velmi horkém pařížském počasí – mnoho času.

V opakovaném závodu Serbus posledním, šestým pokusem konečně přehodil 35 metrů a zlepšil své umístění ze sedmého na páté místo. Kvalifikace na paralympiádu do Paříže mu však o jednu příčku unikla.

Směrem k pořadatelům si nebral český para atlet servítky. "Francouzi si hrají na něco, co absolutně nezvládají. Organizace závodu, dopravy, stravy – je to velký debakl," zdůraznil.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články