Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej: Utkání na přání

Ježek má za sebou další operaci, jeho stav je stabilizovaný

Greenville (USA) - Jiří Ježek má za sebou operaci zlomené pažní kosti. Lékaři mu vyjmuli kostní štěp z pánve a nahradili jím poškozenou kostní tkáň poraněné paže. Stav handicapovaného cyklisty, který se těžce zranil po pádu na mistrovství světa, je stabilizovaný.

Jiří Ježek
zdroj: Isifa

"Přestože je rozsah zranění velmi vážný, lékaři mají z obou prozatím provedených operací dobrý pocit," uvedla vedoucí reprezentačního týmu paralympioniků Jaroslava Krakovičová.

Hned po pádu v hromadném spurtu nedělního závodu na šampionátu v americkém Greenville se šestinásobný paralympijský vítěz podrobil operaci vážně poraněného hrudníku. Lékaři mu museli odstranit dvě rozdrcená žebra a nahradit je implantáty a přišít amputovaný prsní sval. Už v pondělí Ježka probudili z umělého spánku a odpojili od dýchacího přístroje.

Devětatřicetiletý Ježek, který má od jedenácti let amputovanou nohu pod kolenem, je nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie. Na kontě má také šest titulů mistra světa a letos už počtvrté vyhrál světový pohár.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy