Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Drahonínský bere na MS tři medaile, s Brandtlovou slaví zlato

V Plzni na náměstí Republiky vrcholí mistrovství světa v paralukostřelbě. David Drahonínský v nedělním programu vybojoval tři cenné kovy. Ve finále mixů s Terezou Brandtlovou porazili Itálii, s Karlem Davídkem pak díky vítězství nad stejným soupeřem získali bronz a vše český fenomén završil rovněž bronzovou výhrou posledním šípem v individuálním závodu.

Drahonínský s Brandtlovou ve finále na náměstí Republiky porazili Italy Asii Pellizzariovou a Paola Tonona 145:133 a vylepšili třetí místo z předchozího MS. Žlutý střed terče minuli domácí lukostřelci jen čtyřikrát a už před posledním šípem Brandtlové bylo rozhodnuto o prvním českém zlatu v mixu na mistrovství světa.

"Byl to můj sen a ten se stal skutečností. Děkuji mé parťačce Tereze a jsem rád, že jsem jí to nepokazil," uvedl přešťastný Drahonínský bezprostředně po finále mixů.

Již předtím Drahonínský vybojoval třetí místo s Davídkem. Italy Tonona a Mauricia Pannelu zdolali 139:133 a zopakovali bronzovou příčku z minulého světového šampionátu v Dubaji. Na stejné příčce skončily v týmech ještě Brandtlová s Šárkou Pultar Musilovou.

V soutěži jednotlivců svedl Drahonínský souboj o bronz s Číňanem Čang Tchien-sinem, který ovládl kvalifikaci nástřelem 679 bodů a zaostal jen o bod za světovým rekordem českého lukostřelce. Drahonínský musel v dramatickém duelu dotahovat ztrátu, ale nakonec zvítězil 133:132.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články