Předvýběr.CZ Florbal MB - 1. SC TEMPISH Vítkovice

Českým handicapovaným lyžařům se na MS nedařilo, vrací se bez medaile

Tarvisio (Itálie) - Čeští handicapovaní lyžaři se vrátili z mistrovství světa 2017 bez medaile. Nejlepší výsledek zajel Pavel Bambousek, který skončil v jednom ze závodů na 15. místě. Naopak se dařilo slovenské lyžařce Henrietě Farkašové, která vybojovala čtyři zlaté medaile a celkem pět cenných kovů.

Henrieta Farkašová (vlevo) s Natalií Šubrtovou
zdroj: ČTK autor: Dmitry Lovetsky

Slovenská sjezdařka Henrieta Farkašová nastoupila na světovém šampionátu v Itálii do pěti disciplín a ze všech startů se po každém dojezdu radovala ze zisku cenného kovu. Zrakově postižená lyžařka si rok před paralympijskými hrami připsala životní úspěch, když se stala nejúspěšnější závodnicí. Společně s trasérkou Natalií Šubrtovou vyhrály čtyři zlaté a jednu stříbrnou medaili.

Z Čechů zajel nejlepší výsledek Pavel Bambousek, který dojel v jízdě na monoski na 15. místě. Miroslav Lidinský si zase v obřím slalomu připsal 18. příčku.