MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Tři závody, tři medaile. Kanoista Slanina v Banja Luce v SP zářil

Třetí závod Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě se českým reprezentantům vydařil. Kanoista Vladimír Slanina získal v bosenské Banja Luce medaili i ve třetím závodu. Po úspěchu ve sprintu skončil v klasickém dlouhém závodě druhý o 1,74 sekundy za Quentinem Dazeurem z Francie. Václavu Kristkovi pódium těsně uniklo.

V tradičně nejobsazenější kategorii kajakářů uhájil Adam Satke bronz o pouhých 33 setin, před ním byli také vodáci z Francie Paul Jean a Maxence Barouh.

Třetí skončila i kanoistka Marie Němcová. Na svůj první cenný kov dosáhli deblkanoisté Petr Šmakal a František Salaj díky stříbru za favorizovanou posádkou Dazeur, Stephan Santamaria. Hned za nimi dojeli další Češi Marek Rygel s Petrem Veselým.