Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Švýcarsko - Česko

Satková si na šampionátu do 23 let dojela pro stříbro, juniorka Kneblová je zlatá

Kanoistka Gabriela Satková dva týdny po nečekaném triumfu na slalomářském mistrovství Evropy v Praze skončila těsně druhá na kontinentálním šampionátu v kategorii do 23 let. Juniorský závod pro sebe rozhodla Tereza Kneblová a zajistila pro českou výpravu druhou zlatou medaili v individuálních disciplínách po sobotním úspěchu kanoisty Vojtěcha Hegera v třiadvacítkách.

Gabriela Satková
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Teprve osmnáctiletá Satková podlehla o pouhých šest setin sekundy Němce Eleně Apelové, která v Krakově zkompletovala double, protože v sobotu ovládla také kajakářské finále. Tentokrát zvítězila i s dvousekundovou penalizací, loňské juniorské mistryni světa Satkové nestačila čistá jízda.

"Nechápu, že se mi to podařilo, protože jsem jela (jako vítězka semifinále) z té poslední pozice a ta je pro mě trošku náročná, co se týče nervů. Chtěla jsem si jenom potvrdit, že ten titul v Praze nebyla náhoda, a to se mi povedlo," radovala se Satková.

Je nám líto, video expirovalo.
Satková si na šampionátu do 23 let dojela pro stříbro, juniorka Kneblová je zlatá

Stříbrná medailistka z Troji a olympionička Tereza Fišerová v Polsku skončila i kvůli dvěma trestům šestá. Ve finále ji o místo a 36 setin předčila i Martina Satková.

Mezi juniorskými kajakáři sahali po titulu Martin Rudorfer a Jakub Krejčí, ale porazil je méně chybující ruský slalomář Jegor Smirnov. Oba byli na trati nejrychlejší, jenže dva respektive tři dotyky branek znamenaly pád na druhé a třetí místo.

Jejich starší reprezentační kolegové jako jediní z týmu zůstali v Krakově bez medaile. Při triumfu Maria Leitnera z Rakouska skončil nejlépe šestý Alexandr Maikranz.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy