Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

První společná medaile. Fuksovi nestačili v Paříži pouze na čínskou dvojici

Petr a Martin Fuksovi společně získali první medaili na Světovém poháru. Na olympijské pětistovce je v Paříži předčili pouze čínští závodníci Liou Chao a Ťi Po-wen. Na vítěze ztratilo české bratrské duo 83 setin sekundy.

Bratři Fuksové na deblkanoi
zdroj: Reuters

Světový pohár v Paříži je především testovacím závodem před olympiádou, která se zde uskuteční příští rok. Fuksovi v neděli těsně vyjeli na deblu olympijskou kvótu pro Česko, ale netajili se tím, že chtěli skončit ve finále lépe než na osmém místě. "Chtěli jsme si tady spravit chuť z toho Duisburgu, protože tam se nám finále opravdu nepodařilo. Nejeli jsme jízdu takovou, na kterou jsme měli natrénováno," řek Martin Fuksa.

Závod mu dal za pravdu, i když Číňané byli ve finále jako jediní z čerstvých medailistů z MS. Čeští sourozenci nechali za sebou tři lodě, které na světovém šampionátu v Duisburgu skončily před nimi.

"Určitě jsem se chtěl rozloučit s deblovou sezonou dobrým výstupem ve finále. Tady se nám povedlo suprově, jeli jsme přesně to, co jsme chtěli. Ukázali jsme, že můžeme jezdit na začátku toho startovního pole a závodit s těmi nejlepšími," liboval si Martin Fuksa. 

Čtyřkajak v obměněném složení Tomáš Sobíšek, Jakub Brabec, Michal Kulich, Radek Šlouf do finále A na pětistovce nepostoupil. Pak vyhrál tříčlenné finále B.

Ideální bratrský scénář

Martin Fuksa odpoledne vyhrál rozjížďku na 1000 metrů před Petrem a oba postoupili přímo do pátečního semifinále. Vyplnil se jim tak plán, který si dali po dopolední stříbrné jízdě. "První dva postupují rovnou do semíčka, tak se pokusíme udělat, abychom byli první a druhý a ušetřili ten jeden kilák ve čtvrtfinále," řekl Martin Fuksa.

Start v semifinále na kilometrové trati si zajistili i kajakáři Josef Dostál a Jakub Špicar. První svoji rozjížďku vyhrál, Špicar byl druhý. Na pětistovce vyhrála rozjížďku i Anežka Paloudová. Přímý postup do semifinále měla jistý už před startem, protože k závodu nastoupily nakonec jen tři ze šesti přihlášených kajakářek.

Semifinále, do něhož už ve středu postoupil i deblkajak Špicar, Radek Šlouf, i finále jsou na programu v pátek, kdy závěrečný díl SP v Paříži skončí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články