Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mistrovství ČR Dolní Břežany

Prskavec: Koukám se hlavně dopředu. Na ohlížení se za kariérou bude čas

Olympijský vítěz ve vodním slalomu Jiří Prskavec už trénuje na novou sezonu a navíc skončil třetí v anketě Sportovec roku. Za sebou má soustředění na Réunionu, které si užil. V rozhovoru pro ČT sport ale poté ještě zavzpomínal na olympijský sen z Tokia.

Jiří Prskavec
zdroj: ČTK/Fotobanka ČTK autor: Malina Petr

"Soustředil jsem se na to, abych se dobře rozpádloval a cítil se příjemně. Abych neviděl výkony soupeřů. Pak je to o finální koncentraci, kdy je tam člověk sám," vrátil se k letním hrám a své finálové jízdě.

"Je strašně důležité, aby si člověk užíval ten okamžik, že je tam, kde chtěl vždy být, a jako malý kluk po tom toužil. Je to ten pocit štěstí, že člověk může předvést svůj výkon na tom nejtěžším závodu. A to jsem si dokázal navodit. A neohlížel jsem se na to, zda budu desátý, pátý, nebo jestli vyhraju," dodal Prskavec.

Povinnosti a další aktivity spojené s titulem olympijského šampiona ovšem poté tak trochu nebraly konce. Zatímco po zisku bronzové medaile v Riu 2016 rozruch kolem Prskavce zhruba po měsíci utichl, tentokrát měl nejlepší český kajakář pocit, že by mohl trvat donekonečna. Sám zájem utnul vstupem do standardního tréninkového režimu.

Je nám líto, video expirovalo.
Lukáš si zasloužil vyhrát, uznal Prskavec

A mimo jiné vyrazil do Paříže na trať, kde by v případě úspěchu v domácí kvalifikaci mohl Prskavec za tři roky obhajovat olympijské zlato. Zatím z tamního sportoviště rozhodně takové pocity neměl. "

V Paříži to bylo fakt strašné a rozhodně jsem tam neměl žádné myšlenky, že bych tam mohl být v top formě a jet olympiádu."

Další týden strávil s dalšími vodní slalomáři v německém Augsburgu, kde se příští rok uskuteční mistrovství světa a následně nabral směr Réunion. Ostrov nedaleko Madagaskaru je zámořským departmentem Francie a minulou zimu byl pro národní tým náhradní destinací za obvyklou Austrálii. Osvědčil se a Prskavcova skupina tam zavítala znovu.

Jiří Prskavec
zdroj: ČTK/PA autor: Danny Lawson

"Bylo to super. Pro mě to byl první okamžik od olympiády, kdy jsem měl úplně normální režim - jenom trénink a rodina. Strašně mě to bavilo. První dva týdny byly úplně skvělé. Myslím si, že jsme toho odtrénovali opravdu hodně," pochvaloval si dvojnásobný mistr světa.

Pak na něj přišla krize. "Najednou mi to došlo a byl jsem strašně unavený. Klukům to přišlo o chvíli dřív, ale už se z té krize dostali, takže o to horší to bylo. Ale to k tomu patří," usmíval se Prskavec, který trénoval společně s mistrem světa z roku 2017 Ondřejem Tunkou a letošním vítězem Světového poháru Vítem Přindišem.

Cíl, který si pro tento rok dal, každopádně splnil. Získal olympijské zlato a svou druhou olympijskou medaili.

"Věřím, že úspěchů a legend se nerodí zrovna hodně, ale vždycky tam někdo nejlepší být musí. Mě to baví a chci v tom být dál úspěšný a snažím se pro to dělat maximum. Snažím se koukat dopředu, na ohlížení se za kariérou bude čas," řekl Prskavec.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články