Následuje
Běžkotoulky

Prskavec je domácím vládcem divoké vody

Vicemistr světa ve vodním slalomu Jiří Prskavec je Divočákem 2018, tedy nejlepším českým kanoistou na divoké vodě. Pětadvacetiletý kajakář za sebou nechal v absolutním pořadí sjezdařku Martinu Satkovou, třetí skončil další vodní slalomář Vít Přindiš. Výsledky ankety byly vyhlášeny na dnešním slavnostním večeru v Olomouci, který se nesl ve znamení loučení s končící kategorií deblkanoí.

Jiří Prskavec
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Prskavec, který letos vedle stříbra z MS získal ještě bronz na ME a vyhrál Světový pohár, potvrdil roli favorita. Ze závodníků na divoké vodě byl nejvýše hodnocený i ve svazové anketě o Kanoistu roku 2018, kde skončil druhý za rychlostním kanoistou Martinem Fuksou.

V hlasování funkcionářů, trenérů, novinářů i závodníků získal 173 bodů, což bylo o 64 více než nejlepší sjezdařka Martina Satková. Ta skončila celkově druhá díky dvěma individuálním světovým titulům, na šampionátu ve Švýcarsku zvítězila mezi kanoistkami i na kajaku.

Na slavnostní večer byla pozvána řada úspěšných českých posádek z mužské kategorie C2, která po vyřazení z olympijského programu skončila i na dalších světových soutěžích. Každý z deblkanoistů obdržel pamětní plaketu.

V anketě se nejvýše prosadili Jonáš Kašpar a Marek Šindler, kteří na rozloučenou získali v červnu evropský titul před domácím publikem v Praze. Dvojnásobný stříbrný olympijský medailista z kategorie C2 Jiří Rohan, který závodil v lodi s Miroslavem Šimkem, byl uveden do síně slávy sekce na divoké vodě. Někdejší úspěšný závodník má nyní na starosti organizaci velkých světových závodů v Praze-Troji.

Anketa Divočák 2018:

Absolutní pořadí: 1. Prskavec (slalom/K1) 173 bodů, 2. M. Satková (sjezd/K1, C1) 109, 3. Přindiš (slalom/K1) 55.

Slalom - senioři: 1. Prskavec 158, 2. Přindiš 80, 3. Kašpar, Šindler (C2) 62.

Sjezd - senioři: 1. M. Satková 183, 2. Rolenc (C1, C2) 136, 3. Rygel (C1, C2) 54.

Slalom - junioři: 1. Bárta (K1) 161.

Sjezd - junioři: 1. Dimovová (K1) 185.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy