Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
41. KOWAX Valašská rally Valmez

O funkcionařině nesnil a už dělá předsedu svazu. Šéf kanoistů Ježek chce pokračovat v práci předchůdců

Ještě před šesti lety bojoval o účast na olympijských hrách. Před několika týdny se Stanislav Ježek chopil nové funkcionářské role. Poté, co vedl sekci divoké vody, stal se předsedou celého Českého svazu kanoistů. S novým postem se teprve seznamuje, ale už ví, že po svých předchůdcích nechce měnit směr o 180 stupňů. Byl by rád, kdyby práce lidi u vody hlavně bavila, od toho se pak podle něj úspěchy odvíjí.

Je nám líto, video expirovalo.
Ježek: Nikdy nebylo mým snem stát se funkcionářem

"V práci, kterou odvedli moji předchůdci, bude ideální jen pokračovat. Dělali to dobře a celý systém je nastavený fungujícím způsobem," zdůraznil Ježek.

Svaz kanoistů patří mezi vůbec ty nejúspěšnější mezi všemi sportovními svazy. Co se týká medailí na vrcholných akcích, ale i co do výchovy sportovní mládeže.

"Úplně tím nejdůležitější, a skoro bych si troufnul říct, že to platí pro všechny sporty, je udržet v lidech náladu, že to dělají pro radost. Pokud to ty lidi baví, budou se tomu věnovat dostatečně dlouho a budou chtít být nejlepší," přiblížil svou hlavní myšlenku dvakrát pátý kanoista z olympijských her.

Do funkce se podle svých slov nikterak nehrnul. "Rozhodně nebylo nikdy mým snem stát se funkcionářem sportovního svazu. Dalo by se říct, že mě do toho místa donesla voda," řekl s jistou mírou nadhledu.

Už během svých závodních let pomáhal pořádat mnoho akcí, věnoval se především vývoji programů či videoanalýzám.

"Asi i díky tomu, že jsem se spolupodílel na pořádání závodů nejenom na divoké vodě, ale i v rychlostní kanoistice, tak jsem získal důvěru druhé sekce a byl jsem zvolen do této funkce. Ale já jsem nechtěl," podtrhl s úsměvem.

S povinnostmi předsedy se teprve seznamuje. Poznává, že prim hraje byrokracie. "Času být u vody je málo," přiznal Ježek, kterého těšilo alespoň to, že mohl vycestovat na mistrovství světa vodních slalomářů v Augsburgu.

Stačil už proniknout do některých palčivých problémů. A jak jinak, na prvním místě jsou to finance. "Svaz trápí zvyšující se nájmy za pozemky poblíž řek, kde máme loděnice," připustil.

Naopak příjemnějším problémem může být početná kanoistická základna. Poptávka převyšuje nabídku. "Zájem o kanoistiku převažuje na většině míst naše možnosti pojmout takové množství dětí v loděnicích nebo je podpořit materiálem. Pro nás je nejvíc limitující počet trenérů, kteří by se jim mohli věnovat," nastínil další z výzev Ježek.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články