Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Švýcarsko - Česko

Můj cíl? No přece vyhrát všechno, říká Fuksa před domácím šampionátem

Sedm závodů má před sebou kanoista Martin Fuksa. Na domácím mistrovství hodlá startovat ve všech kláních a také je všechna ovládnout. Extrémně náročný program si už vyzkoušel před dvěma lety.

Martin a Petr Fuksovi
zdroj: ČTK/PR/Český svaz kanoistů autor: Žehanová Barbora

Vrcholem sezony tak pro Fuksu bude víkendové mistrovství republiky v Račicích, na kterém se chystá na sedm startů. "Před dvěma lety jsem si dal za cíl vyhrát všechno, do čeho jsem nastoupil. A to se mi i podařilo. Ale byl jsem úplně vyždímanej a řekl si, že už to neudělám. No a teď, o dva roky později, se zase postavím na start všech kanoistických disciplín," uvedl.

V roce 2018 triumfoval na třech individuálních tratích, třikrát v deblkanoi s mladším bratrem Petrem i ve čtyřkanoi na pětistovce. Stejný plán má pro MČR, jež v Račicích začne ve čtvrtek. "Bude to hodně psychicky náročné. Všichni ode mě čekají jen vítězství. Snad se mi to podaří ustát," usmál se sedmadvacetiletý rychlostní kanoista.

Nadcházející akci považuje Fuksa za vrchol sezony. "V září měl být světový šampionát v neolympijských disciplínách, ale bohužel se zrušil. Takže nám tam zůstal jen Světový pohár a v polovině října mistrovství Evropy. Ale vlastně pořád nevíme, jestli tyhle dva závody budou, nebo ne," vysvětlil Fuksa.

Přiznal, že uvažoval i o tom, že by výraznou část atypické sezony vynechal. "Ale ty tři měsíce by byly hodně znát, tělo by to poznalo. A i když nemělo smysl směrovat formu k žádným závodům, alespoň jsme nabírali objem a trénovali vytrvalost," řekl Fuksa, jenž v polovině června z tréninku uspěl i v kontrolních závodech.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy