Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

Minařík se Zalubilem vybojovali druhou medaili

Čeští rychlostní kanoisté Jiří Minařík s Jiřím Zalubilem získali na mistrovství světa do 23 let druhou medaili. V dnešním deblovém závodu na 500 metrů dojeli druzí za ruskou posádkou. Dařilo se i veslařům na mistrovství Evropy do 23 let v Poznani, kde česká mužská párová čtyřka získala zlato. Bronz přidala skifařka Anna Šantrůčková. 

Jiří Minařík s Jiřím Zalubilem slaví stříbrnou medaili z MS do 23 let
zdroj: ČT4

Česká dvojice nestačila pouze na suverénní ruské reprezentanty Zachara Petrova a Kirila Romanova, za kterými zaostali o 1,26 sekundy. Druhé místo před Moritzem Adamem a Nickem Pickertem z Německa udrželi o devět setin.

"Pětistovka je nevyzpytatelná, stačí pokazit záběr a klidně jsme mohli být pátí, šestí," uvedl na webu kanoistického svazu Minařík. "Říkal jsem, že bych si chtěl odvézt alespoň jednu medaili. Stříbro z olympijské trati je nad očekávání, víc jsme si věřili na kilometr," dodal.

Minařík se Zalubilem získali na šampionátu v Portugalsku, který vyvrcholí v pondělí, pro českou výpravu druhé stříbro. V sobotu obsadila kajakářka Anežka Paloudová druhé místo na kilometru, na stejné trati vybojoval bronz také kanoista Petr Fuksa.

Veslaři získali v Poznani zlato

Párová čtyřka v Poznani navázala na světový šampionát stejné věkové kategorie, který také ovládla. "Po startu jsme to prostě zkusili a drželi postartovní sprint co nejdéle. Pak se nám povedlo zbytek pole téměř ztratit a na kiláku jsme měli dvě lodě náskok. Pak už jsme začali náskok trochu ztrácet, ale stále drželi, co to šlo," uvedl Šišma v tiskové zprávě.

Ve finálových bojích se představily ještě další tři české posádky. Osma mužů byla čtvrtá, skifařka lehkých vah Veronika Činková a párová čtyřka žen páté.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články