Rally ČR 2024

Kočířová je v patnácti letech juniorskou mistryní Evropy ve vodním slalomu

Velkou nadějí českého vodního slalomu je teprve patnáctiletá kanoistka Valentýna Kočířová. Ta si v Krakově vybojovala titul juniorské mistryně Evropy. Reprezentantka z Olomouce získala titul po bezchybné finálové jízdě s náskokem 13 setin před Britkou Arinou Kontchakovou. Stříbro přidal do české sbírky Adam Král mezi kanoisty do 23 let.

Mladí vodní slalomáři se na ME neztratili

Kočířová, jež v Polsku byla také členkou zlaté hlídky, vyhrála i s dotykem branky páteční kvalifikaci. V nedělním semifinále byla kvůli dvousekundové penalizaci druhá za Němkou Christin Heydenreichovou, která ve finále dosáhla nejlepšího času, ale čtyřsekundová penalizace za dva dotyky branek ji odsunula na třetí místo.

"Šťouch" stál zlato i Krále. Ve finálové jízdě byl nejrychlejší, ale s penalizací prohrál o 1,77 sekundy s Francouzem Mewenem Debliquym.

V kayakcrossu získali junior Jáchym Burger stříbro a Tereza Kneblová v kategorii do 23 let bronz. Juniorka Klára Vojtíková skončila čtvrtá.