Následuje
HC VERVA Litvínov - Mountfield HK

Kašpar se Šindlerem ukončí kariéru. Na vině je úpadek kategorie C2

Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler oznámí po závěru sezony ukončení kariéry. Důvodem jejich kroku je úpadek závodní kategorie C2, kterou po vyřazení z olympijského programu přestaly zahraniční federace podporovat. Posledním závodem bude pro české duo červnové mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Troji, kde bude dvojice obhajovat bronz z loňského šampionátu v Tacenu.

Zklamaní Kašpar se Šindlerem po finálové jízdě
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Když se loni definitivně rozhodlo o tom, že kategorii C2 v olympijském programu nahradí kanoistky, řada zahraničních posádek přišla o finanční podporu. Někteří vodní slalomáři proto končí.

Kašpar se Šindlerem sice mají zabezpečení od svazu i Dukly, ale scházejí jim soupeři. "A právě závodění a porovnání se s konkurencí byl hlavní hnací motor obou sportovců," uvádí se v tiskové zprávě. Víkendové rozhodnutí mezinárodní federace ICF o vyřazení kategorie C2 z programu MS a SP už na jejich postoj nemělo vliv.

Kašpar se Šindlerem byli smutnými hrdiny olympijských her v Riu de Janeiro, kde útočili na zlato, ale po poslední protivodné brance museli udělat eskymácký obrat a obsadili osmé místo. Na loňském mistrovství světa skončili čtvrtí.

Ačkoliv mají pocit, že se ještě nedostali na vrchol, evropský šampionát v Praze bude jejich poslední. "I přes ztížené možnosti financování přípravy přislíbila většina evropské deblířské špičky z minulých let, že na šampionát dorazí. Účast potvrdili třeba aktuální mistři světa Francouzi Gauthier Klauss a Matthieu Péché," uvedli.

Začít závodit samostatně na singlkanoi jim nedává smysl, protože kvůli specifikům jednotlivých kategorií a síle české špičky by měli mizivou šanci prosadit se do reprezentace. Nechtějí ani pokračovat v nově prosazované kategorii smíšených deblkanoí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy