Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Kajakář Prskavec útočil v Augsburgu na zlato, po šťouchu bere stříbro

Nebýt zbytečného dotyku poslední branky, mohl by se radovat z výhry. I tak ale z třetího podniku Světového poháru vodních slalomářů v Augsburgu může Jiří Prskavec odjet spokojený. Český kajakář si dojel pro stříbro a připsal si druhý cenný kov v letošním seriálu. Kanoistka Tereza Fišerová naopak na podobný úspěch nedosáhla a obsadila devátou pozici.

Jiří Prskavec
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Damian Klamka

Prskavec na vítězného Slovince Petera Kauzera, který si připsal rovněž dvousekundovou penalizaci za dotyk branky, ztratil 24 setin.

Před týdnem v Krakově dojel pětadvacetiletý majitel olympijského bronzu třetí. I tehdy byl Kauzer rychlejší stejně jako vítěz z her v Riu de Janeiro Brit Joseph Clarke. Ten dnes v Německu obsadil čtvrté místo ještě za domácím Hannesem Aignerem, i když předvedl čistou jízdu.

V každém letošním závodu si zatím rodák z Mělníka vždy o příčku polepšil a v hodnocení Světového poháru je za Clarkem druhý. Dělí je pět bodů. "Věřím, že se to bude ještě zlepšovat. Čtvrtý Světový pohár je v Tacenu, tak tam u něj doma Peter Kauzer dostane," řekl s úsměvem Prskavec.

Blízko k tomu měl i dnes, nebýt dotyku v samém závěru. "Mám to tady rád, jelo se mi dobře. Mrzí mě snad jen to, že jsem to zase na poslední brance šťouchnul a ztratil jsem tam ten rozhodující čas. Ale i tak si myslím, že jsem to jel dobře a jsem hodně spokojený," dodal Prskavec.

Zbývající tři čeští kajakáři Ondřej Tunka, Vít Přindiš a Luboš Hilgert ze semifinále nepostoupili. Úřadující vicemistr světa a obhájce celkového vítězství Přindiš chyběl v elitní desítce poprvé v sezoně.

Úřadující vicemistr světa Přindiš chyběl v elitní desítce poprvé v sezoně. "Cítil jsem se od začátku hrozně špatně. Moc jsem se nevyspal, měl jsem žaludeční potíže. Nejelo mi to, bohužel mi to dneska neklouzlo nikde," řekl Přindiš v rozhovoru pro Českou televizi. Se dvěma "šťouchy" skončil v semifinále až čtyřiadvacátý. Ondřej Tunka si zapsal 17. místo, Luboš Hilgert osmnácté.

Ve finále tak české barvy hájila už jen kanoistka Tereza Fišerová a s eskymáckým obratem obsadila deváté místo. Roli suverénní jedničky v divoké vodě potvrdila Australanka Jessica Foxová a do třetice si v pohárové sezoně připsala double, protože konkurenci drtí i mezi kajakářkami.

Dvacetiletá vicemistryně světa Fišerová do seriálu SP vstoupila stříbrem v Liptovském Mikuláši, kde nestačila jen na Foxovou. V Krakově před týdnem skončila jedenáctá.

Muži - K1: 1. Kauzer 94,86 (2 trest. sekundy), 2. Prskavec (ČR) -0,24 (2), 3. Aigner (Něm.) -0,93 (0), ...v semifinále 17. Tunka, 18. Hilgert, 24. Přindiš (všichni ČR).

Pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Clarke 154, 2. Prskavec 149, 3. Popiela (Pol.) 131, ...9. Přindiš 102, 17. Hilgert 74, 19. Tunka 73.

Ženy - C1: 1. Foxová (Austr.) 111,15 (2), 2. Franklinová (Brit.) -4,50 (0), 3. Satilaová (Braz.) -4,64 (2), ...9. Fišerová -72,63 (58), v semifinále 30. Havlíčková (obě ČR).

Pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Foxová 180, 2. Satilaová 134, 3. Franklinová 133, ...6. Fišerová 123, 36. Matulková 25, 40. Havlíčková 18, 41. Satková (všechny ČR) 17.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články