Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Fuksa si v Krakově dojel pro dvanáctý titul evropského šampiona

Zcela suverénně si pro další evropské zlato dojel Martin Fuksa, který v Krakově získal devátý titul mistra Evropy na oblíbené pětistovce a dvanáctý celkově. Od roku 2013 Fuksa na pětistovce na evropském šampionátu neprohrál a v Krakově obhájil loňské zlato z Mnichova. Celkem má z mistrovství Evropy šestnáct medailí, je také dvojnásobným mistrem světa. 

"Když jsem se minulý rok dozvěděl, že Evropské hry v Krakově budou a že se pojede pětistovka, tak jsem si dal do hlavy, že je chci vyhrát. Každý závod je jiný, mohlo se něco zvrtnout, ale myslím si, že jsem předvedl úplně suverénní jízdu. Takhle to má asi vypadat, ta pětistovka," radoval se v cíli Fuksa.

Fuksa ve finále začal rozvážně, v polovině trati mu patřilo čtvrté místo, ale pak se už jeho černá loď posouvala nezadržitelně do čela. Zvítězil s bezpečným náskokem před Catalinem Chirilou z Rumunska, bronz získal moldavský kanoista Serghei Tarnovschi.

"Tak jsem si to plánoval. Že ze začátku se budu snažit jet s nimi, aby mi neujeli, a šetřit si síly na finiš. A v tom mi naštěstí nikdo nestačil a několik metrů před cílem už jsem věděl, že to dopadne, a tak jsem se už v duchu usmíval. Vlastně mě to ani tak nebolelo jako včerejší rozjížďka," přiznal neskromně český reprezentant.

Další Češi bez medaile

Kajakář Jakub Špicar skončil ve finále pětisetmetrové trati pátý, na bronz ztratil půl sekundy. Se svým finálovým vystoupením nebyl spokojený. "Už od prvních padesáti metrů jsem si nechytil vůbec závodní tempo a spíš jsem se v tom trápil. V půlce jsem se trošku bál, že už je to pro mě ztracený závod, nakonec jsem tam ještě něco ze sebe ke konci vyšťoural, ale nejsem úplně spokojený s tím, jak jsem jel. Páté místo na mistrovství Evropy není úplně špatné, ale už je to pro mě třetí páté místo na mistrovství Evropy a už bych chtěl i něco lepšího," uvedl.

Kajakářka Anežka Paloudová dojela sedmá. "Musím říct, že je to pro mě super výsledek. Odjížděla jsem na Evropské hry s tím, že jsem si skutečně přála jet alespoň jedno finále. Startovala jsem tu jen na olympijských tratích K1 500 metrů a K4 500 metrů, nakonec jsou z toho dvě finále na olympijské disciplíně, což je pro mě skvělé," řekla.

V individuálním finále ale cítila rezervy. "Jela jsem vcelku dobře první polovinu trati, a zatímco v semifinále jsem většinu získala právě v koncovce, tak teď jsem si nepošetřila dostatek sil, bylo to na úkor dobře rozjetého začátku. Před cílem jsem vytuhla a do cíle jsem už jsem se tak nějak doklátila," dodala.

Sedmou příčku obsadila na pětistovce i kanoistka Martina Malíková, pro niž to není olympijská disciplína. Na dvoustovce jela finále smíšená posádka Antonín Hrabal, Denisa Řáhová, která nakonec ale skončila až osmá.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články