Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Švýcarsko - Česko

Fuksa s Dostálem mají letošní první zlata z MČR, radovali se na olympijském kilometru

Favorizovaní Martin Fuksa i Josef Dostál nezaváhali v úvodním finále na mistrovství republiky a v Račicích ovládli olympijský kilometr. Sedmadvacetiletý kanoista Fuksa získal první z plánovaných sedmi zlatých medailí, stejně starý kajakář Dostál zabojuje o pět.

Je nám líto, video expirovalo.
Fuksa bere Račice útokem

Fuksa v račické Labe aréně jel v dráze po boku mladšího bratra Petra, který se na stupně vítězů nevešel a skončil těsně pod nimi ještě za Filipem Dvořákem a Tomášem Jandou. "Dneska to nebylo na úplně dobrý čas, ale vyhrál jsem, to je důležité. Trochu mě mrzí, že brácha se mnou nebyl na bedně," řekl Fuksa České televizi.

Do neděle ho čekají ještě individuální závody na 500 a 200 metrů, všechny tři tratě s bratrem na deblu a společně usednou i do čtyřkanoe. Dostál pojede rovněž pětistovku a dvoustovku, poté v deblkajaku s Radkem Šloufem a také ve čtyřkajaku.

Šampionát je pro českou elitu vrcholem sezony, z níž kvůli pandemii koronaviru vypadly olympijské hry a řada významných mezinárodních soutěží. Některé velké zahraniční závody se ale na podzim přece jen uskuteční, byť ještě bude záležet na aktuální hygienické situaci v jednotlivých zemích, a výsledky na MČR budou rozhodující pro nominaci do reprezentace.

Výsledky MČR v rychlostní kanoistice

1000 m - muži:

K1: 1. Dostál (Dukla Praha) 3:26,094.

C1: 1. M. Fuksa (Dukla Praha) 3:54,477.

500 m - ženy:

K1: 1. Paloudová (USK Praha) 1:53,777.

C1: 1. Říhová (Dukla Praha) 2:16,102.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy