Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Fuksa po výborném závěru vyhrál rozjížďku. Do finále MS na kilometru prošla i Paloudová

Přes vlažný start zrychlili a jasně vyhrál. Kanoista Martin Fuksa postoupil do finále mistrovství světa na 1000 metrů. Rozjížďku díky výbornému závěru vyhrál a získal jedinou přímou postupovou pozici. Nemusí tak odpoledne absolvovat semifinále. Tomu se vyhnula také kajakářka Anežka Paloudová, které k tomu stačilo třetí místo v rozjížďce. Přes rozjížďku a semifinále postoupil do finále dvoustovky deblkajak Štěpánka Sobíšková, Barbora Galádová.

Rychlostní kanoista Martin Fuksa
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: Damian Kosciesza

Letošní dvojnásobný mistr Evropy a pátý muž olympijského závodu Fuksa po hrách v Tokiu pracoval na rychlosti, ale ani v rozjížďce neodstartoval nejlépe. Němec Conrad Scheibner v polovině trati vedl před českým reprezentantem o více než sekundu. Zhruba 300 metrů před cílem ale Fuksa mohutně nastoupil a jeho útok byl zničující. Dostal se výrazně před Scheibnera, který pak viditelně šetřil síly na semifinále. Ani Fuksa nemusel jet poslední metry naplno.

"Chtěl jsem postoupit rovnou do finále, protože ušetřit jízdu je důležité. Musel jsem se samozřejmě prát s tím, že Němec klasicky vypálil. S tím jsem počítal a honilo se mi v hlavě, jestli ještě může, nebo už ne. Ale pak jsem maličko přidával, začal jsem ho lehce dojíždět, a když jsem viděl, že jsme tam jen my dva, tak jsem si řekl, že to prostě zkusím. A jakmile jsem šel přes něj, bylo to jasné," uvedl majitel čtyř stříbrných medailí z MS na kilometrové trati.

Je nám líto, video expirovalo.
Fuksa i Paloudová postoupili na MS do finále

Paloudová dojela ve druhé rozjížďce za Maďarkou Alidou Gaszovou a Britkou Lizzie Broughtonovou a s přehledem uhájila postupovou třetí pozici. Stejně jako Fuksa se tak může těšit na sobotní finále.

V sobotním finálovém programu se představí rovněž kajakářky Sobíšková a Galádová. Měly na dvoustovce blízko k postupu už z rozjížďky, kde dojely čtvrté se ztrátou osmnácti setin na postupovou třetí příčku. V semifinále měly štěstí v těsném dojezdu, když skončily druhé. Rozdíl mezi druhým a nepostupovým čtvrtým místem byl jen tři setiny. Společně budou usilovat o postup ještě na pětistovce.

V dobré formě se ukázal také čtyřkajak, do něhož společně s Jakubem Špicarem, Danielem Havlem a Janem Vorlem usedl bronzový olympijský medailista z deblkajaku Radek Šlouf. Česká posádka výborně zvládla především druhou polovinu rozjížďky na 500 metrů a předčili ji jen Maďaři s olympijským šampionem ze singlkajaku Bálintem Kopaszem. Od přímého postupu Česko dělilo 27 setin sekundy. Semifinále je čeká v pátek.

Kajakář Jakub Zavřel na kilometru do finále neprošel. Semifinále pojedou ještě kanoistka Denisa Řáhová na pětistovce a deblkajak Tomáš Sobíšek, Jakub Brabec na kilometru. Vypadly kanoistky Martina Malíková a Jana Zetek, které v semifinále deblu na 500 metrů dojely s velkým odstupem poslední.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články