Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Extra

Fuksa má před startem domácího šampionátu jasno. Chci sedm zlatých, říká odhodlaně

Hned do sedmi disciplín by měl zasáhnout Martin Fuksa na blížícím se republikovém šampionátu v rychlostní kanoistice v Račicích. S mladším bratrem Petrem se ukáže i v deblkanoi, společně chtějí získat nominaci na srpnové mistrovství světa v portugalském Montemor-o-Velho.

Martin Fuksa
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

"Vůbec poprvé pojedu na mistrovství ČR všechny kanoistické disciplíny, co program umožňuje. A na rovinu říkám, že ze sedmi závodů chci sedm zlatých," uvedl Martin Fuksa sebevědomě.

V kategorii C1 bude světový a evropský šampion v Račicích těžko hledat konkurenci. Na nejvyšší stupínek se chce probojovat i s bratrem, s kterým už loni startovali společně ve Světovém poháru. V Montemor-o-Velho obsadili páté místo v závodu na 500 metrů.

"V Česku už nám to společně cinklo a oba uděláme všechno pro to, aby se to povedlo i na mezinárodních závodech. A ne jednou!" řekl pětadvacetiletý Fuksa.

"S Martinem se mi jezdí výborně. Když víte, že lepšího parťáka do lodi nenajdete nikde na světě, je to skvělý pocit a dodává to sebevědomí," uvedl o pět let mladší Petr Fuksa.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy