Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Dostál před sezonou změnil přípravu a rád by přidal pátou olympijskou medaili

Kajakář Josef Dostál před olympijskou sezonou změnil trénink, stravu i regeneraci. Díky tomu zhubl a na vodě se cítí lépe. Pro web své domovské Dukly uvedl, že by v Paříži v létě rád získal pátou olympijskou medaili. 

Josef Dostál na olympijské trati v Tokiu
zdroj: REUTERS autor: Maxim Shemetov

S trenérem Pavlem Davídkem se zaměřili na detaily. "Nešlo jen o trénink samotný, ale i věci okolo. Hlavně stravu a regeneraci. Díky Dukle jsme měli na soustředění k dispozici nutriční terapeutku, která se o nás starala. Teď jsem o několik kil lehčí. Cítím se svěží, což je na vodě opravdu znát," pochvaloval si Dostál.

Před třemi lety v Tokiu se radoval z bronzu na deblu s Radkem Šloufem. V Paříži bude závodit jen na individuálním kilometru, z nějž má stříbro z Ria 2016. V Tokiu skončil v této disciplíně pátý a stejná příčka mu patřila i na loňském mistrovství světa. Třetí pak skončil na loňském SP v Paříži.

"Obě akce zpětně hodnotím velmi dobře. I na mistrovství světa mě od medaile dělil kousek. V Paříži z toho byl bronz, nutno však vzít v potaz, že tam kompletní špička nestartovala," hodnotil poslední výsledky.

Tradiční soustředění v Kalifornii o něco zkrátil, nějaký čas se připravoval se skupinou Victorie ve Španělsku. "Výsledek je ve finále podobný, jen to bylo pestřejší," poznamenal.

Paříž bude jeho čtvrtou olympiádou, zatím pod pěti kruhy získal čtyři cenné kovy. "Snažím se držet na vrcholu, jak je to jen možné. Kdyby se povedla pátá olympijská medaile, bylo by to úžasné. Stupně vítězů jsou vždy obrovský úspěch. Zlatá by samozřejmě byla nejlepší," pousmál se.

Na olympijské dráze bude hodně záležet na podmínkách. "Je to obrovské jezero, stejně jako v Riu. Hodně tam fouká. Pravděpodobnost, že se počasí může pokazit, je větší než u jiných závodišť. To mě trochu mrzí, obecně to kazí olympijskou myšlenku. Přál bych si regulérní závod, pokud možno jen s mírným větrem, aby z toho extrémně lehčí soupeři netěžili," posteskl si Dostál.

Příští týden ho čekají nominační závody v Račicích a pak od 10. do 12. května Světový pohár v Szegedu. "Tam bych měl potvrdit nominaci na olympijské hry. Pokud to dopadne dobře, zúčastním se ještě svěťáku v Poznani, kde se dá kvalifikovat na mistrovství světa v Uzbekistánu," doplnil Dostál. MS v Uzbekistánu se uskuteční na konci srpna a bude zaměřené na neolympijské disciplíny.

Zdroj
ČTK, ASC Dukla

Hlavní zprávy

Nejčtenější články