Deblkajakáři Špicar se Šloufem vyhráli na SP v Szegedu finále B, kanoisté Fuksovi dojeli třetí

Postup do "velkého" finále jim na Světovém poháru v maďarském Szegedu sice v sobotu těsně unikl, deblkajakáři Jakub Špicar s Radkem Šloufem si však na pětistovce spravili chuť ve finále B, které opanovali. Třetí místo zapsali v "béčku" kanoisté Martin a Petr Fuksovi, rovněž na distanci 500 metrů.

Martin a Petr Fuksovi v akci
zdroj: AP autor: Lee Jin-man

Špicarovi se Šloufem scházelo v sobotu k postupu 10 setin sekundy a úlohu favoritů ve finále B zvládli. V dramatickém závěru předčili srbskou dvojici Ervin Holpert – Marko Dragosavljevič, která za nimi zaostala o 16 setin.

Fuksovi dojeli v neděli třetí za italským párem Nicolae Craciun – Daniele Santini a vítěznými Iliou Sprinceanem s Olegem Nutou z Rumunska, na něž ztratili vteřinu a půl. Na sedmém místě dojeli do cíle Jiří Minařík s Jiřím Zalubilem.

Mezi ženami si finále C na stejné trati 500 metrů podmanily deblkajakářky Kateřina Zárubová s Barborou Betlachovou. Barbora Galádová s Adélou Házovou obsadily sedmou pozici.

Závody SP v rychlostní kanoistice v Szegedu (Maďarsko):

500 m:
Muži:
K2:
1. Nádas, Tótka (Maď.) 1:30,45, ...finále B: 1. Špicar, Šlouf (ČR) 1:31,28.
C2: 1. Korisanszky, Fekete (Maď.) 1:40,96, ...finále B: 3. P. Fuksa, M. Fuksa 1:44,91, 7. Minařík, Zalubil (všichni ČR) 1:46,50.

Ženy:
K2: 1. Carringtonová, Hoskinová (N. Zél.) 1:42,84, ...finále C: 1. Zárubová, Betlachová 1:49,34, 7. Galádová, Házová (všechny ČR) 1:54,66.
C1: 1. Vincentová (Kan.) 2:04,34.