Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Čerstvý mistr světa Fuksa potvrdil suverenitu v Paříži

Martin Fuksa potvrdil, že je ve výtečné formě. Vyhrál na kilometru závod Světového poháru v Paříži a navázal na světový titul, který získal o víkendu v Duisburgu. Kajakář Josef Dostál obsadil na téže distanci třetí příčku. Deblkajak Jakub Špicar, Radek Šlouf byl na pětistovce čtvrtý.

Deblkajak
zdroj: ČT4 autor: eu.zoneram.com

Fuksa se od začátku pohyboval v čele a vypracoval si více než sekundový náskok. Francouz Adrien Bart se mu sice ve finiši přiblížil, ale český reprezentant uhájil vedení o 56 setin sekundy.

"Troufnu si říct, že finále bylo v mé režii. Od začátku až do konce jsem si to hlídal. Měl jsem dost sil do finiše, kdyby náhodou do mě někdo šel, lehce jsem to zvednul. Nikdo nešel, tak jsem pak nemusel dojíždět úplně naplno. Poslední závod v sezoně jsem si fakt užil. Jsem rád, že jsem vyhrál všechny singlové závody v této sezoně. To je pro mě skvělá bilance," pochvaloval si Fuksa.

Povedený test na vrchol vrcholů

Po čtvrtečním stříbru na deblu s bratrem Petrem vybojoval druhou medaili na závodišti, kde se za rok uskuteční olympijské hry. "Stříbro a zlato z posledního závodu sezony, skvělé. Krásně jsme si to tady v Paříži zkusili. Doufám, že za rok se nám všechno sejde, bude nám přát štěstí a budeme v dobré formě," dodal kanoista, který olympijskou medaili v bohaté sbírce úspěchů zatím nemá.

Nejlepší závod SP v této sezoně absolvoval Dostál. Poprvé se na kilometru dostal do finále A a po pátém místě na MS tentokrát získal medaili. Nestačil jen na Maďary Bálinta Kopasze a Ádáma Vargu. Za vítězným Kopaszem zaostal o více než tři sekundy. Za Maďarem, který podle očekávání začal rychle, se vyvážel na vlně. "Kopasz není moc velký, tu vlnu má malou, fakt jsem ji musel hledat, ale nakonec to stačilo na třetí místo těsně před Švédem," radoval se čtyřnásobný olympijský medailista Dostál.

Úspěch ho potěšil i proto, že z MS odjel bez medaile. "Za mě je to taková dobrá tečka za sezonou. Jsem docela rád, že mám aspoň jednu medaili z olympijské disciplíny ze Světového poháru nebo mistrovství světa," dodal.

Závod deblkajaků na 500 metrů ovládli Němci Max Rendschmidt a Jacob Schopf, členové zlatého čtyřkajaku z nedávného mistrovství světa, před Španěly Adrianem del Riem a Rodrigem Germadem, kteří minulý týden v Duisburgu skončili třetí.

Česká dvojice, jež ráno ovládla svoji semifinálovou jízdu, byla v osmičlenném finále až šestá na mezičase v polovině trati. Druhou dvěstěpadesátku ale zvládli Špicar se Šloufem nejrychleji ze všech a jen 23 setin sekundy je dělilo od olympijských vítězů Jeana van der Westhuyzena a Thomase Greena z Austrálie. Za vítězi zaostali o 37 setin.

Šlouf čtvrtou příčku hodnotil pozitivně. "Samozřejmě, že brambora je vždycky trošku hořká, na druhou stranu jsme se shodli na tom, že obě ty jízdy byly příjemné, jelo se nám dobře. Pro mě je to malá náplast za to, co jsem prožíval poslední dobou v tom čtyřkajaku, kdy jsem třeba sám o sobě začínal pochybovat," připomněl marný boj čtyřkajaku o olympijskou kvótu.

"Tohle mi spravilo chuť, že se můžu v nějaké posádce realizovat a bojovat s těmi nejrychlejšími. Škoda, že to nedopadlo líp. Myslím, že jsme nějakou chybičku určitě udělali, ale vzhledem k tomu, že spolu takhle nastupujeme pouze do závodů, tak je to určitě fajn," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články