Následuje
VK Jihostroj České Budějovice - Cucine Lube Civitanova

Bratři Fuksovi začínají sbírat společné úspěchy, čeká je světový šampionát

Republikovému mistrovství v rychlostní kanoistice vládnou bratři Martin a Petr Fuksovi. Na kanále v Račicích se nejprve vítězstvím na pětistovce dvojic kvalifikovali na mistrovství světa v Portugalsku a pak přidali společné zlato z kilometru. 

Bratři Fuksové se poprvé podívají společně na MS

Synové bývalého českého reprezentanta Petra Fuksy staršího kráčí ve stopách svého otce. Pětadvacetiletý Martin se na singlkanoi dvakrát stal mistrem světa a první úspěchy začíná sbírat i s o pět let mladším bratrem Petrem.

Na republikovém šampionátu v Račicích suverénně vyhráli nominační pětistovku. Na mistrovství světa se tak poprvé podívají společně. "Minulý rok jsme jeli s bráchou Světový pohár. A letos jsme si řekli, že to chceme posunout na jiný level a zúčastnit se mistrovství světa," řekl starší z bratrů Fuksových Martin. 

Brácha mě někdy musí mírnit, říká mladší z bratrů

V sobotu v podvečer se kanoistům pražské Dukly podařilo uspět i na dvojnásobné vzdálenosti. Kilometr, který patří do tradičního souboru olympijských tratí, zajeli s více než devítivteřinovým náskokem. Pro staršího Martina to navíc znamená už čtvrté zlato ze čtyř disciplín. Mladší Petr jde ve šlépějích svého otce i bratra a časem by rád dosáhl takových úspěchů jako oni.

"Tátovi se to líbí, když mi starší brácha může říkat, co mám dělat, a uklidňovat mě. Já jsem totiž trochu jiný než Martin, takže mě někdy musí mírnit," řekl o svém bratrovi Petr Fuksa. 

Hlavní zprávy