Následuje
SP Švýcarsko

Úvodní závody dopadly nad očekávání. Sáblíková se na startu sezony cítí dobře

Praha - Hned její první závod v Inzellu dopadl výborně, na své oblíbené tříkilometrové trati zajela Martina Sáblíková rekord dráhy. Vedle "trojky" se jí vydařily i starty na tratích 500, 1000 a 1500 metrů. Světový pohár vypukne v polovině listopadu a česká špičková rychlobruslařka nemusí na převážně cyklistický trénink doplácet. Ba naopak.

Sáblíková předvedla v testovacích závodech skvělou formu

"Musím říct, že se cítím docela dobře a závody, které jsem absolvovala, dopadly nad očekávání. Na kolo jsem byla připravená docela dobře, takže výkonnost jsem měla. Těším se na sezonu a doufám, že forma vydrží," řekla Sáblíková.

V minulé sezoně svěřenkyně trenéra Petra Nováka vyhrála, co šlo. Vedle SP i vícebojařské mistrovství Evropy a světa, i závody na 3000 a 5000 metrů na MS na jednotlivých tratích.

"Porovnávat formu se začátkem sezony před rokem je ale těžké. Já si ani nepamatuji, jak jsem se před dvanácti měsíci cítila. Teď docela dobře. Na svěťáky se těším, ale je to jiné. Mám kolem sebe tým, který se zlepšuje. To je pro mě motor a motivace," dodala Sáblíková a poukázala na pomoc týmových kolegů v létě, kdy po krachu cyklistického startu na letní olympiádě těžko hledala motivaci do dalšího tréninku.

Martina Sáblíková:

"Nevím, zda bych si troufnula mluvit o útoku na další celkové vítězství. Sezona je dlouhá a já jsem čím dál tím starší. Obhajoba by byla z říše snů, kdyby se to nepodařilo, byla bych alespoň ráda, abych nebyla daleko."

Olympiáda v hlavě

Nadcházející sezona bude předolympijská, trojnásobná šampionka z olympijských her ve Vancouveru a v Soči tak už pomalu začíná myslet na hry v Pchjongčchangu. "Samozřejmě, že už to mám v hlavě. Olympiáda se blíží, je to rok a půl. Spíše na to ale myslím s ohledem na další závodnice a závodníky z našeho týmu, kteří by tam mohli startovat. Holky se zlepšují a já jsem za to hrozně ráda," řekla Sáblíková a poukázala zejména na výkony Nikoly Zdráhalové, Elišky Dřímalové a Natálie Kerschbaummayr.

Arénu v Koreji si vyzkouší až v únoru na mistrovství světa na jednotlivých tratích. "Zatím moc informací nemám a ani nevím, zda už mají vše dostavěné. Asi by ale měli, když se tam pojede MS. Vyzkoušíme si vše a zjistíme, jestli bude led rychlý, nebo pomalý," řekla rodačka z Nového Města na Moravě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy