Následuje
SP Slovinsko

Sáblíkovou překvapili Nizozemci a potěšila Ledecká. Zlato si užívala s týmem

Na telefonu jí přistávala zpráva za zprávou. Zlato v závodě na 3000 metrů na mistrovství světa v Inzellu vyvolalo velké ohlasy a Martina Sáblíková ještě všechny gratulace ani nestačila přečíst. Překvapili ji však Nizozemci a jejich velký počet gratulací. Velké oslavy však nepořádala a její pozornost směřuje hlavně na sobotní závod na 5000 metrů, kde bude usilovat o devatenácté zlato na šampionátech a jubilejní desátý triumf na této trati v řadě. Přímý přenos závodu na 5 km sledujte v sobotu exkluzivně na webu ctsport.cz.

Martina Sáblíková se raduje ze zlaté medaile
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: Ernst Wukits

"Usnula jsem kolem půlnoci. Absolvovala jsem dopingovou kontrolu, teprve pak jsem se šla projet na kole. Regenerace. A večeřela jsem až kolem deváté večer. A hned dvakrát," popsala Sáblíková program zlatého večera. Jídlo si nechala přinést na pokoj.

"Nechtěla jsem moc mezi lidi, takže na klasické večeři jsem nebyla. Holky mi dovezly rýži, pak jsem měla těstoviny s nějakými oříšky. Užívala jsem si to sice v soukromí na pokoji, ale bylo to fajn," uvedla trojnásobná olympijská vítězka.

Dobrou náladu měla i díky kolegům z týmu. "Děcka si vzala placku a dělala s ní kraviny. Různě jsme se s ní fotily, bylo to opravdu fajn. Únava pak na mě padla i při vyjíždění na kole. Oni mě ale nenechají vydechnout," pousmála se jednatřicetiletá rychlobruslařka, která je nejstarší členkou reprezentačního výběru.

Radost jí udělalo i velké množství gratulací. Její úspěch ocenili také Nizozemci. "Tolik holandských trenérů a závodníků mi v životě negratulovalo," řekla Sáblíková, která měla zahlcený i telefon.

"Ještě nemám ani všechno přečtené. Bylo jich tolik, že bych se musela zbláznit. Budu je dočítat až příští týden," uvedla Sáblíková, která se na světový trůn na trati 3000 metrů vrátila po třech letech.

Stejně jako před závodem si psala s lyžařkou Ester Ledeckou. Zatímco v minulých dnech podporovala Sáblíková dvojnásobnou olympijskou šampionku z Pchjongčchangu, teď psala Ledecká jí.

"Co mi psala? Prostě, že jsem dobrá," smála se. "Ne, ona je úplně skvělá, nikdy nezapomene pogratulovat. Fandí mi. Vždycky vím, že tam od ní zpráva bude," dodala Sáblíková.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy