Následuje
ODM 2020: Lyžařský orientační běh

Sáblíkovou dojali fanoušci ve Žďáru nad Sázavou. Ještě neřekla poslední slovo, hlásil trenér Novák

Po druhé nejúspěšnější sezoně v kariéře, jak své zápolení ověnčené medailemi a světovými rekordy označila, se Martina Sáblíková ukázala doma na Vysočině. Ve Žďáru nad Sázavou, kde s rychlobruslením začínala, pozdravila z pódia na náměstí Republiky nadšené příznivce a užívala si neutuchající potlesk.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková s medailemi na tiskové konferenci po sezoně
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Rodačka z Nového Města na Moravě se v letošní sezoně radovala třikrát ze zisku zlata na světovém šampionátu a třikrát překonala světový rekord. "Je to neskutečný dříč a vzor," složila Sáblíkové kompliment jedna z fanynek.

"Bylo to moc hezké. Na potlesk a skandování svého jména si člověk vzpomene v momentech, kdy je mu nejhůř. Hrozně to pomůže," komentovala trojnásobná olympijská vítězka.

Sáblíková si užila ovace na náměstí ve Žďáru nad Sázavou

Přímo na pódiu si Sáblíková mimo jiné zavzpomínala i na vlastní rychlobruslařské začátky, kdy v obývacím pokoji trénovala na dřevěném prkně. Chvíle volna jí nicméně pomalu končí a zanedlouho se opět vrhne do víru tréninku. "Myslím si, že ještě pořád může být lepší a že ještě neřekla poslední slovo," prohlásil kouč Petr Novák.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy